Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Proběhlo 8. zasedání zastupitelstva městečka

30. 04. 2024

V pondělí 29. dubna 2024 se sešli zastupitelé obce na veřejném zasedání. Přinášíme zajímavé body z programu jednání.

1. Zastupitelé se rozhodli finančně podpořit pořádání letního tábora pro mlázovické děti z místní mateřské školy. Tábor po dvou letech opět pořádají místní dobrovolnice a obec uhradí náklady všem zúčastněným školkovým dětem (mimo nákladů na stravování). Chce tak ulehčit jejich rodičům o další týden, kdy je přes léto uzavřena místní školka. Společně s dvěma týdny, kdy v červenci školka funguje, tak městečko nabízí rodičům pomoc s péči o děti na tři prázdninové týdny.

2. Odsouhlasena byla rozpočtová opatření, která reagují na aktuální vývoj příjmů a výdajů obecních financí a aktuálně realizovaných akcí.

3. Zastupitelé odsouhlasili výkupy dvou drobných pozemků v Hořické ulici od soukromých vlastníků, které tvoří historicky veřejné prostranství a jsou na nich uloženy veřejné inženýrské sítě.

4. Zastupitelé byli seznámeni s účetní závěrkou a výsledkem hospodaření dceřiné společnosti Mlázovické služby, s.r.o., za rok 2024. Společnost především provozuje Poštu Partner, Restauraci Radnice, ochod s drogistickým zbožím a drobné komunální služby.

5. Dále zastupitelé diskutovali o chystaných dotačních výzvách na další období. Pokud budou vypsány, obec se pokusí podat žádosti o dotaci na rekonstrukci víceúčelového tenisového kurtu, na sanaci zdiva místního kostela proti zemní vlhkosti a na nákup nového příkopové sekačky za traktor (na výměnu za již opotřebovanou původní). Vzhledem k malému množství peněz, které jsou nyní dotačně rozdělovány a také k velkému zájmu žadatelů, je však jejich získání značně nejisté.

6. Zamítnuta byla žádost spolku Linka bezpečí o poskytnutí provozního příspěvku na letošní rok. Zastupitelstvo se shodlo, že není v silách malé obce spolufinancovat celorepublikové projekty.

 

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!