Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 1

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Proběhlo 7. zasedání zastupitelstva městečka

25. 02. 2024

V pondělí 12. února 2024 se sešli zastupitelé obce na dalším veřejném zasedání. Přinášíme zajímavé body z programu.

1. Zastupitelstvo schválilo poskytnutí pravidelných ročních finančních darů na sociální služby organizaci Apropo Jičín, která pečuje o handicapované mlázovické občany a Oblastní charitě Jičín, která zajišťuje terénní pečovatelskou službu na území městečka. Dále byl schválen dar Sportovnímu klubu Mlázovice, který zastřešuje fungování amatérského sportu v obci.

2. Schváleno bylo několik smluv o zřízení věcných břemen uložení kabelových vedení se společností ČEZ Distribuce. Jedná se o nová kabelová vedení elektrických přípojek a přeložky stávajících.

3. Městečko vykoupí dva pozemky v Přádově ulici, které budou tvořit chodníkové těleso. Jeden pozemek se již pod chodníkem nachází, ale je v soukromém vlastnictví. Druhý je zatím oplocen jako součást zahrady. Díky obrovské vstřícnosti rodiny Samkových, která pozemky obci prodává, bude moci dojít k výstavbě nepřerušovaného chodníku v Přádově ulici, což výrazně zvýší bezpečnost všech účastníků silničního provozu v této lokalitě.

4. Zastupitelé také pojmenovali poslední bezejmennou průjezdnou místní komunikaci v obci. Jedná se o spojku mezi ulicemi Gebauerova a Jičínská. Nyní se nově jmenuje „Spojovací“. Nedávalo příliš logiku, že všechny ulice v obci pojmenování mají a jedna jediná nikoliv (samozřejmě do tohoto výčtu nejsou zahrnuty krátké, slepé úseky, které odbočují z hlavní silnice a adresy přebírají názvy těchto ulic). Katastr nemovitostí a další systémy státní správy se Spojovací ulicí již pracují, obec ještě provede montáž smaltovaných uličních tabulí, jakmile budou vyrobeny.

5. Schváleny byly také účetní závěrky a rozdělení hospodářského výsledku příspěvkových organizací obce – Domova důchodců Mlázovice a Mateřské školy Mlázovice, za uplynulý rok 2023.

6. Zastupitelstvo rovněž opětovně diskutovalo budoucnost prostor bývalého kina na Radnici, uzavřeného v roce 2014. Panovala shoda, že obnova kina na malé obci, v dnešní době plné digitálních platforem s tisíci filmy, nepřichází v úvahu. Výrazné problémy s návštěvností mají i zavedená kina ve velkých městech. Lidé tento druh zábavy opouštějí a přesouvají se k využívání placených obsahů televizí a internetových poskytovatelů. Proto zastupitelé nevidí jako rozumné uvažovat o investici na obnovu kina v jakékoliv podobě a spíše budou zvažovat, jak jinak efektivně využít bývalé prostory kinosálu.

 

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!