Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Městečko provozuje již třetím rokem místní pobočku Pošty. Jak hodnotíte tento provoz (oznámkujte jako ve škole)?


100bar100 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 7

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Proběhlo 6. zasedání zastupitelstva městečka

19. 09. 2015

V pondělí 14. září 2015 se sešli zastupitelé na veřejném zasedání. Přinášíme zajímavé body z programu jednání.

1. Zastupitelé schválili Dodatek č.1 ke smlouvě o zajištění provozu Sběrného dvora v Mlázovicích se společností Mlázovické služby, s.r.o.. Předmětem dodatku je navýšení ceny placené za poskytovanou službu, podle skutečných nákladů této činnosti.

2. Schválena byla rozpočtová změna č.3/2015, která reflektuje aktuální stav příjmů a výdajů obecní pokladny v kalendářním roce.

3. Zastupitelstvo schválilo uzavření nájemní smlouvy na byt č. 3L v bytovém domě Na Ohrádce 188. Novým nájemcem se stala paní Drahoslava Hlavatá, která v tomto domě již bydlí v jiném bytě. Městečko v tomto případě využilo svého práva nevyhlašovat záměr pronájmu bytu a přidělit jej napřímo, protože je nezbytně nutné provést rekonstrukci inženýrských sítí v dosavadním bytě paní Hlavaté, které jsou v havarijním stavu, což nelze provést bez vyklizení.

4. Městečko také koupilo garáž v areálu bytovek Na Ohrádce, od manželů Brodských. Důvodem tohoto kroku je snaha napomoci zajistit dostatek parkovacích míst v této lokalitě. Garáže, které dříve využívali výhradně nájemníci obou bytovek, postupem času měnily majitele tak, jak se lidé stěhovali. Bohužel, většinu z nich nyní využívají motoristé, kteří bydlí v jiných částech obce. Nájemníci bytových domů Na Ohrádce tak mají nedostatek parkovacích stání. Proto se zastupitelé rozhodli, že zmíněnou garáž vykoupí.  Podobně i jakoukoliv další, která bude případně obci nabídnuta, samozřejmě za rozumných podmínek. Následně budou garáže pronajaty nájemníkům bytovek.

5. Zastupitelé rovněž schválili nákup několika drobných pozemků, které tvoří součást veřejných prostranství obce. Jedná se o narovnání historického nesouladu mezi katastrální mapou a skutečností v terénu, který byl zjištěn v rámci měření geodeta před digitalizací katastrální mapy. 

 

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!