Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Městečko provozuje již třetím rokem místní pobočku Pošty. Jak hodnotíte tento provoz (oznámkujte jako ve škole)?


100bar100 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 7

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Proběhlo 4. zasedání zastupitelstva městečka

18. 04. 2015

V pondělí 13. dubna 2015 se sešli mlázovičtí zastupitelé na veřejném zasedání. Vybíráme zajímavé body z průběhu jednání.

1. Schváleno bylo poskytnutí pravidelných ročních členských příspěvků pro Lázeňský mikroregion a občanské sdružení MAS Brána do Českého ráje, jejichž členem městečko je. V obou případech obec čerpá výhody z členství, které překračují pravidelné roční poplatky.

2. Zastupitelstvo schválilo také účetní závěrky městysu Mlázovice za loňský rok a jeho příspěvkových organizací Domov důchodců a Mateřská škola. Veškeré dokumenty byly přijaty bez výhrad.

3. Zastupitelé rovněž schválili účetní závěrku dceřinné firmy Mlázovické služby, s.r.o. za rok 2014 a seznámili se s výsledkem hospodaření. I když byla společnost založena především za účelem zajištění služeb pro obce (a ne na výdělek), vytváří rozumný zisk, který je využíván k dalšímu rozvoji.

4. Schválena byla Rozpočtová změna č.1/2015, která reaguje na aktuální vývoj příjmů a výdajů obecní pokladny.

5. Městys Mlázovice podá žádost o bezúplatný převod pozemku kolem obecního kostela od státu. Pozemek byl s definitivní platností vyňat z církevních restitucí. Po sedmi letech snažení se snad konečně podaří dovést tuto transakci do zdárného konce. Městečko ho chce získat do vlastnictví, protože se o něj již roky stará, jedná se o důležitou plochu v centru zastavěné části. Také je třeba řešit opravy lokálně rozpadlé kostelní zdi, která je jeho součástí.

6. Velká část jednání byla věnována pozemkovým záležitostem. Zastupitelstvo schválilo nákupy několika pozemkových parcel v rámci komplexních pozemkových úprav a dále nákupy a prodeje pozemků, při jejichž zaměření, před digitalizací mapy, bylo zjištěno, že neodpovídají stávajícím hranicím v terénu (v těchto případech bude obec kupující i prodávající). Veškeré transakce proběhnout tak, aby byla dána do souladu skutečnost s údaji v katastru nemovitostí. Dále bude společnosti ČEZ prodán pozemek pod trafostanicí u koupaliště.

7. Odsouhlaseny byly prodeje dvou parcel v lokalitě Cihelna. Prvními kupujícími jsou Tomáš Čeřovský a Michaela Dlouhá, druhý pozemek prodá městys panu Tomáši Paříkovi. Z původních 13 pozemků v lokalitě jsou nyní nabízeny k prodeji již jen poslední tři.

 

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!