Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Proběhlo 3. zasedání zastupitelstva městečka

17. 02. 2015

V pondělí 16. února 2015 se sešli mlázovičtí zastupitelé ke svému dalšímu zasedání. Přinášíme zajímavé body z průběhu jednání.

1. Nejdůležitějším momentem v průběhu jednání bylo vyhodnocení výběrového řízení na nového provozovatele Restaurace Radnice, které městečko vyhlásilo poté, co dosavadní nájemce podal počátkem ledna tohoto roku výpověď a ukončí svoji činnost k 31.3.2015. Jediným uchazečem, který se přihlásil do výběrového řízení byl Zdeněk Fišer ml., Třetí strana 58, Lázně Bělohrad. Po prostudování nabídky zastupitelé konstatovali, že žadatel splňuje všechny podmínky předepsané zveřejněným záměrem. Hodlá provozovat tradiční českou hospodu, počítá také se závodním stravováním a poledním MENU za zvýhodněnou cenu. Točit bude piva z nabídky pivovaru Bernard a dále jedno další dle vlastního výběru štamgastů. Nabízený nájem činí 10.000 Kč měsíčně, tedy stejně jako doposud. Vzhledem k nutným investicím do provozovny požaduje smlouvu na dobu určitou na 5 let. Otevřít chce co nejdříve, podle průběhu zařizování prostor. Zastupitelstvo považuje tuto nabídku za výhodnou pro obec i pro další fungování obecní hospody, proto schválilo uzavření nájemní smlouvy.

2. Zastupitelé také schválili prodej nefunkčního systému VARI s příslušenstvím panu Josefu Podzimkovi z Mlázovic, který předložil nejvýhodnější nabídku.

3. Schválen byl rovněž prodej části použitých, nepotřebných retardérů, které byly dříve namontovány u koupaliště, obci Úbislavice. K dalšímu prodeji je ještě na skladě jeden komplet.

4. Jako každý rok, i letos, městečko přispěje na částečnou úhradu nákladů na osobní asistenci poskytované nevidomému občanu městečka. Tuto službu vykonává společnost Apropo Jičín.

5. Zamítnuta byla žádost pana Martina Poura z Hořic, na poskytnutí finančního příspěvku na opravu cihelny v Šárovcově Lhotě. Městečko sice oceňuje snahu o záchranu technické památky, nicméně nemá dostatek prostředků ani na realizaci vlastních záměrů, proto nemůže podporovat projekty soukromých investorů v cizích obcích.

 

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!