Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Proběhlo 29. veřejné zasedání zastupitelstva

27. 09. 2010

Mlázovičtí zastupitelé se v pondělí 20. září 2010 sešli naposled ve volebním období 2006-2010 na veřejném zasedání. Přinášíme zajímavé body z programu jednání.

1) Zastupitelstvo schválilo nákup pozemku č. KN 1304/7 v. k.ú. Mlázovice od paní Jany Pluhařové z Nového Bydžova, za cenu 65 Kč/m2. Jedná se o pozemek, který se nachází pod částí asfaltové komunikace V Rybníčkách. Při stavbě této místní komunikace nebyl pozemek v minulosti vykoupen.

2) Schválen byl také nákup pozemku č. KN 1368 v k.ú. Mlázovice, za cenu 65 Kč/m2. Jedná se o pozemek podél kanceláří Zemědělské a.s. Mlázovice, který leží v trase plánované výstavby chodníku z Náměstí na hřbitov. Na tento projekt je nyní zpracovávána technická dokumentace tak, aby bylo možné požádat o dotaci.

3) Ze stejného důvodu byl schválen nákup pozemků č. KN 155/3, KN 1369 a KN 147/2 v k.ú. Mlázovice, za cenu 65 Kč/m2.

4) Zastupitelé také odsouhlasili Rozpočtovou změnu č. 3/2010, která reflektuje vývoj příjmů a výdajů městečka v aktuálním účetním období.

5) Rovněž byl vyhlášen Záměr č. 8/2010 prodeje hmotného investičního majetku ze školní jídelny. Jedná se o případný prodej použitého vybavení bývalé školní jídelny. Městečko hodlá získat za tyto věci, které již není možné pro obecní účely použít, alespoň nějaké prostředky.

6) Schváleno bylo poskytnutí účelového finančního příspěvku provozovateli koupaliště Ing. Zdeňku Fišerovi. Jedná se pouze o účetní operaci. Městys musel na základě požadavku auditorů začít provozovateli koupaliště před 3 lety účtovat nájemné, které však neodpovídá rentabilitě daného provozu (vychází z tabulek a je příliš vysoké). Proto zastupitelé vybraný nájem kompenzují každoročně poskytnutím účelového příspěvku, který vybíraný nájem sníží. I tak je však stávající provozovatel koupaliště první, který platí nájemné. Předchozí nájemci měli vždy areál pronajatý zdarma.

7) Zastupitelé také schválili přijetí daru – několika pozemků od pana Miroslava Vitáčka z Jičína, který se rozhodl obci věnovat pole o rozloze téměř 3,5ha.


Závěrem starosta poděkoval, jménem celého zastupitelstva, občanům za vstřícnost, korektnost a spolupráci během celého volebního období. Ocenil slušné vztahy mezi zastupiteli a občany městečka, které se projevily i na kvalitě a počtu realizovaných projektů.

 

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!