Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Proběhlo 26. zasedání zastupitelstva městečka

04. 03. 2010

V pondělí 1. března 2010 proběhlo veřejné zasedání zastupitelstva městysu Mlázovice č.26/2006-2010. Přinášíme zajímavé body z programu jednání.

1) Zastupitelé odsouhlasili prodej pozemků č. KN 1276/11 a č. KN 562/4 v k.ú. Mlázovice. Jedná se o pozemky na křižovatce ulice Novopacká a vjezdu do areálu Zemědělské a.s.. V této lokalitě nesouhlasila při geodetickém měření v terénu hranice pozemků, v porovnání s katastrální mapou. Kupujícími jsou majitelky přilehlé zahrady, p. Koutová z Jablonce nad Nisou a paní Brožová z Prahy.
Ze stejného důvodu v této lokalitě také vykoupí pozemek č. KN 556/5 městys Mlázovice. Komunikace částečně procházela přes pozemek soukromých majitelů.

2) Zastupitelstvo vyhodnotilo zadávací řízení na firmu realizující I. etapu výstavby komunikace a přilehlého parkoviště v areálu Cihelna. Vítězem zadávacího řízení se stala firma Miroslav Kunt z Jičína, která městysu nabídla nejvýhodnější podmínky. I. etapa výstavby, která zahrnuje provedení odkopávek terénu, vybudování konstrukce vozovky, usazení vodovodních šachet a dešťových vpustí a utužení asfaltového recyklátu na povrchu, bude provedena v závislosti na průběhu jarního počasí, nejpozději však do konce června 2010.

3) Zastupitelstvo také schválilo vítěze zadávacího řízení na firmu realizující výměnu střešní krytiny na budově koupaliště. Zakázku bude realizovat firma Jan Hillebrant z Nové Paky. Zahájit práce by měla ihned, jakmile dovolí počasí. V souvislosti s tímto bodem byly vzneseny v průběhu jednání zastupitelstva, ze strany občanů dotazy, zda-li je nutné, aby došlo ke kompletní výměně střešní krytiny, když ta stávající je stará cca pouze 16 let. Bohužel ano. Pokud chceme, aby do stavby na koupališti nezatékalo a nedošlo následně i k poškození vazby, je nutné provést kompletní výměnu krytiny. Důvodem je styl pokládky a vlastnost stávajícího asfaltového šindele, který je kladen provázaně od spodních řad až k hřebenu a zároveň je přilepen a připevněn sponkovačkou. Rozsáhlé úseky, které byly poškozeny vandaly, neumožňují lokální opravu. Kvůli chování několika individuí, která střechu poničila,  musí městys vynaložit 180000 Kč, které bylo možno investovat do řady jiných užitečných akcí.

4) Schválený byl odpisový plán, účtový rozvrh a rozdělení hospodářského výsledku za loňský rok v příspěvkových organizacích městysu – Domově důchodců a Mateřské školce.

5) Vyhlášen byl Záměr č.1/2010 pronájmu dvojhrobu č.213 na mlázovické hřbitově. Jedná se o starý hrob, u něhož vypršela nájemní smlouva a o pronájem požádal další zájemce.

6) Zastupitelstvo vyhlásilo Záměr č.2/2010 prodeje pozemku č. KN 1023/7 v k.ú. Mlázovice. Jedná se o pozemek v ulici V Rybníčkách, který se nachází pod vjezdem do domu č.p. 230.

7) Zastupitelé delegovali starostu městyse na zastupování městyse na červnové Valné hromadě VOS Jičín, a.s., jejíž jsou Mlázovice akcionářem.

8) Vyhlášen byl také Záměr č.3/2010 prodeje pozemku č. KN 1343. Jedná se o pozemek se vstupem z ulice Haise Týneckého. Při geodetickém vytyčení hranice bylo zjištěno, že je tento pozemek obecní. Majitel přilehlé nemovitosti, který jej doposud užíval, požádal o jeho odkup.

9) Zastupitelstvo také schválilo uzavření smlouvy s VOS Jičín, a.s., na provozování nového úseku vodovodu v lokalitě Cihelna. Jedná se o společnost, která provozuje vodovod ve zbytku obce.  Smlouva bude uzavřena na dobu neurčitou.

10) Odsouhlaseno bylo také poskytnutí účelové dotace na osobního asistenta, ve výši 10.000 Kč, pro nevidomého Matouše Zídka. Městys se tak částečně podílí na vysokých nákladech za poskytování této sociální služby pro občana Mlázovic. Službu zajišťuje sdružení APROPO Jičín. 


Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!