Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Proběhlo 26. zasedání zastupitelstva městečka

26. 06. 2014

V pondělí 23. června 2014 se sešli mlázovičtí zastupitelé na veřejném zasedání. Přinášíme zajímavé body z průběhu jednání:

1. Zastupitelé vyhodnotili výběrové řízení na realizaci akce „Zvýšení bezpečnosti chodců v lokalitě u mlázovického hřbitova“. Vítězem se stala společnost Mlázovické služby, s.r.o., která podala nejvýhodnější nabídku. S výstavbou nového chodníku spojujícího konec obce se hřbitovem, nového parkoviště u hřbitova a odvodněním celé lokality, bude započato v první polovině července.

2. Schválen byl závěrečný účet roku 2013. Z účetního hlediska hospodařil městys se ziskem 350 000 Kč.

3. Schválena byla také rozpočtová změna č. 2/2014, která reaguje na aktuální vývoj příjmů a výdajů za uplynulé období kalendářního roku.

4. Projednány byly rovněž další pozemkové transakce, v rámci probíhajících Komplexních pozemkových úprav katastru.

5. Zastupitelstvo odsouhlasilo uzavření nájemní smlouvy na část nebytových prostor v budově bývalé základní školy, s panem Jaroslavem Hrnčířem z Mlázovic.

6. Zastupitelé rozhodli o vyřazení projektu rekonstrukce šaten a sociálních zařízení tělocvičny z letošního rozpočtu. Důvodem je časová zaneprázdněnost úřadu i osob, které se mají na akci podílet a také snaha vytvořit určitou finanční rezervu pro případné zvýšené náklady u právě probíhajících projektů v obci.

7. Zastupitelstvo také jednomyslně odmítlo pořádání etapového závodu, v rámci Rally Krkonoše 2014, na území městečka. Část soutěže měla probíhat v úseku Ostroměř – Mezihoří – Svatojanský Újezd. Vzhledem k obrovským bezpečnostním rizikům celé akce,  k technickému stavu vozovek a především kvůli ochraně mlázovických občanů před hlukem, prachem a haváriemi, byla akce důrazně odmítnuta. Podobný postoj zaujaly také okolní obce.

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!