Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 1

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Proběhlo 24. zasedání zastupitelstva městečka

26. 02. 2014

V pondělí 24. února 2014 se sešli zastupitelé na svém 24. zasedání. Vybíráme zajímavé body z programu jednání.

1. Městečko bude patřit i nadále, v letech 2014 až 2020, do územního obvodu MAS Brána do Českého ráje. Nové rozhodnutí souvisí s novým programovacím obdobím fondů Evropské unie, které se připravují. Postoj byl jednoznačný, zkušenosti městečka s touto MAS z předchozích let jsou velmi kladné. Prostřednictvím tohoto občanského sdružení se podařilo získat dotace na rozvoj obce i místních podnikatelů.

2. Mlázovice poskytnou finanční příspěvek ve výši 10.000 Kč společnosti Apropo Jičín, která zajišťuje speciální sociální služby. Schválená dotace poslouží jako částečná úhrada provozních nákladů na osobní asistenci poskytovanou nevidomému občanu městečka.

3. Městečko zahájilo výběrové řízení na dodavatele, který bude realizovat projekt restaurování dvou pískovcových soch před budovou mateřské školky. Na tuto akci je již přislíbena dotace. Druhý výběr dodavatele se týká vybudování nového chodníku ke hřbitovu a nového parkoviště před hřbitovem. Je požádáno o dotaci, na rozhodnutí se ještě čeká.

4. Zastupitelé rozhodli o uzavření nájemní smlouvy na byt č. 3 v bytovém domě Novopacká 1. Po vyhodnocení podaných žádostí bude nová smlouva uzavřena s panem Ondřejem Batelkou, Jičínská 164, Mlázovice.

5. Dále zastupitelstvo schválilo nákupy několika pozemků v extravilánu obce, v rámci probíhajících komplexních pozemkových úprav katastru.

 

 

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!