Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Proběhlo 23. veřejné zasedání zastupitelstva

11. 09. 2009

V pondělí 7. září 2009 proběhlo od 19 hodin v jídelně restaurace Radnice veřejné zasedání zastupitelstva č.23/2006-2010. Vybíráme zajímavé body z obsahu jednání.

1.Zastupitelé vybrali firmu STAVO MB, s.r.o. Mladá Boleslav, jako vítěze zadávacího řízení, na rekonstrukci požární nádrže, protože předložila nejvýhodnější nabídku. Projekt rozsáhlé rekonstrukce, na kterém se finančně podílí i Královéhradecký kraj prostřednictvím Programu na obnovu venkova, začne 16. září 2009. V jeho rámci dojde k vylití nového dna, včetně hydroizolací a dilatace. Dále bude provedeno vybourání a nahrazení betonových boků, které se odlamují, schodů a dalších částí. Opravena bude i vrchní část boků, která je prakticky v celé délce uvolněná. Boky koupaliště bude rovněž opatřeny speciální vyrovnávací stěrkou a modrým nátěrem.

2.  Byl schválen prodej pozemku č. KN 1018/7. Jedná se o další prodanou parcelu v areálu Cihelna. Tentokrát se novým vlastníkem stala paní Radka Kubátová z Lázní Bělohradu.

3. Zastupitelstvo schválilo také výpůjčku pozemků č. KN 1344 a KN 166/2 v k.ú. Mlázovice ve prospěch Lázeňského mikroregionu, na dobu 6ti let. Jedná se o pozemky, které tvoří tzv. Macnarovu uličku. Protože dojde během podzimu k zadláždění tohoto chodníku z dotace mikroregionu, musí být vložen formou výpůjčky do majetku mikroregionu. Celkové náklady dosáhnou cca 140 000 Kč, mikroregion uhradí 84.000 Kč.

4. S předchozím bodem také souvisí schválení mimořádného příspěvku Lázeňskému mikroregionu ve výši 65297 Kč. Tento příspěvek tvoří náš podíl spoluúčasti na zadláždění Macnarovy uličky.

5. Zastupitelé odsouhlasili zřízení trvalého věcného břemena na uložení sítí plynovodu vybudovaných v areálu Cihelny, ve prospěch společnosti VČP NET, s.r.o., která je od městysu odkupuje. Jedná se o standardní smluvní podmínku, kterou je výkup podmíněn.

6. Schválena byla také rozpočtová změna č.4/2009, reflektující aktuální stav obecních příjmů a výdajů.

7. Zastupitelstvo schválilo příspěvek ve výši 1180 Kč pro občanské sdružení MAS Brána do Českého ráje, které má územní působnost i v naší obci a jehož hlavním úkolem je administrace evropského fondu pro rozvoj venkova  Leader a přidělování financí z tohoto fondu na rozvojové projekty venkova. Městečko se pokusí z tohoto zdroje získat prostředky na některý ze svých projektů.

8. Schválena byla smlouva na pronájem části vodovodního řádu v areálu Cihelna. Nájemcem a provozovatelem na dobu neurčitou se stane společnost VOS Jičín, a.s., která provozuje kompletní soustavu vodovodu v našem městečku.

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!