Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Proběhlo 22. veřejné zasedání zastupitelstva

05. 07. 2009

V pondělí 29. června 2009 proběhlo v jídelně Radnice veřejné zasedání zastupitelstva č.22/2006-2009. Přinášíme zajímavé body z obsahu jednání.

1. Zastupitelé vybrali pana Zdislava Lyczkowského, jako vítěze zadávacího řízení na realizaci opravy rozvodů vody v bytovém domě č.p. 188 a č.p. 189, protože předložil nejvýhodnější nabídku. Opravy budou provedeny během prázdnin.

2. Schválen byl prodej nepotřebné a nefunkční techniky z vlastnictví městysu. Nefunkční traktůrek AGS StarJet 102 získal pan Ladislav Tarant, nefunkční křovinořez Oleomac OT 732 pan Libor Šimůnek a nepotřebnou míchačku pan Zdeněk Břízek. Ve všech případech se jedná o prodej zařízení, které již městečko ke své činnosti nepotřebuje nebo je jejich provoz a údržba neekonomická.

3. Zastupitelstvo schválilo prodej dalšího pozemku v areálu Cihelna. Novým vlastníkem parcely č. KN 1018/4 v k.ú. Mlázovice se stala paní Karolína Pauková z Mistrovic.

4. Schválena byla rovněž výpůjčka pozemku č. KN 1344 v k.ú. Mlázovice (jedná se o tzv. „Macnarovu uličku „) pro Lázeňský mikroregion. Vzhledem k tomu, že městečko obdrželo prostřednictvím mikroregionu dotaci ve výši 72.000 Kč na zadláždění uvedeného prostoru, musí jej nyní, dle platných pravidel, propůjčit Lázeňskému mikroregionu na 6 let. Pokládka dlažby bude v tomto úseku provedena během podzimu.

5. Zastupitelstvo schválilo závěrečný účet městečka za rok 2008, včetně výroku auditora – bez závad.

6. Schválen byl rovněž prodej nového plynovodu v areálu Cihelna společnosti VČP Net Hradec Králové. Vzhledem k tomu, že plynovod v celé obci je ve vlastnictví VČP, není důvod nově vybudovaný úsek této společnosti také neprodat. Přijatou částkou 238.000 Kč získá městečko část prostředků na jeho vybudování zpět.

7. Vyhlášen byl záměr zrušení dvojhrobu č. 213 a dvojhrobu č. 182 na hřbitově v Mlázovicích. V obou případech již před lety vypršely nájemní smlouvy a předchozí majitelé nemají zájem je pronajmout dále, popř. se původní nájemce nedaří dlouhodobě kontaktovat.

8. Zastupitelé vybrali firmu DLNK Česká Skalice, jako vítěze zadávacího řízení na realizaci zakázky rozšíření pracoviště CZECHPOINT na obecním úřadě v Mlázovicích, protože předložila nejvýhodnější nabídku.

9. Schválen byl nákup pozemků č. KN 140/6 a KN 1365 v k.ú. Mlázovice za cenu 25 Kč/m2, od Zemědělské a.s. Mlázovice. Jedná se o části pozemků, které se nacházejí pod místní komunikací Pod Macnarkou. Uvedeným nákupem se odstraňuje rozdíl mezi katastrální mapou a skutečností.

10. Zastupitelé schválili zvýšení nájemného v obecních bytech s regulovaným nájmem, dle vyhlášky Ministerstva pro místní rozvoj č.107/2006 Sb., s účinností od 1. ledna 2010. Konkrétní částka bude známa po zveřejnění kalkulačky pro výpočet nájemného ze strany ministerstva.

 

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!