Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Proběhlo 21. zasedání zastupitelstva městečka

12. 09. 2013

V pondělí 9. září 2013 se od 19.30h sešli mlázovičtí zastupitelé na svém 21. zasedání. Přinášíme zajímavé body z programu jednání:

1. Zastupitelé schválili podání žádosti o dotaci z Programu obnovy Královéhradeckého kraje pro rok 2014. Městečko zkusí uspět se stejným projektem, který neuspěl letos – „Výstavbou chodníku ke hřbitovu“. Tento záměr by vhodně dokončil jak nově opravený chodník z Náměstí, tak poslední etapu revitalizace hřbitova, která se připravuje na příští rok.

2. Vyhodnoceny byly žádosti o přidělení obecního bytu v domě Na Ohrádce 189. Po zvážení všech okolností a přihlédnutí k sociální situaci žadatelů, bude nájemní smlouva uzavřena s panem Františkem Čípem z Mlázovic. Byt bude k nastěhování v průběhu podzimu.

3. Schválena byla rozpočtová změna č.3/2013, která upravuje rozpočet o aktuální vývoj příjmů a výdajů.

4. Projednána byla také nabídka na doplatek za akcie společnosti Wienerbergr, které obec vlastnila před 9 lety a v souladu se zákonem je musela, jako malý akcionář, prodat v roce 2005. Nyní se vede v České republice složitý soudní spor o tehdejší výkupní cenu. Jedna z žalujících stran zároveň skupuje možnou pohledávku na případný doplatek, proto oslovila i Mlázovice. Po detailní rozpravě byl návrh na přijetí doplatku za uvedené akcie přijat.

5. Dále zastupitelstvo projednalo 16 bodů týkajících se nákupů a prodejů pozemku v katastrálním území Mlázovice. Jedná se o případy, ve kterých byly zjištěny rozdíly mezi údaji v katastrální mapě a skutečností v terénu. Ty byly identifikovány při zaměřování geodety před digitalizací katastrální mapy. Veškeré projednané pozemkové transakce byly schváleny.

6. Uzavřena byla rovněž nájemní smlouva na nebytové prostory – ordinaci praktického lékaře na adrese Náměstí 43, Mlázovice, se společností MUDr. Hrádek, s.r.o.. V praxi to pro občany neznamená žádnou změnu, obvodní lékař v městečku ordinuje jako doposud. Pouze došlo ke změně identifikačních údajů u Dr. Hrádka.

7. Městys Mlázovice přijal kompenzační dotaci od Královéhradeckého kraje za zásahy SDH Mlázovice mimo katastr obce v minulém roce.

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!