Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Městečko provozuje již třetím rokem místní pobočku Pošty. Jak hodnotíte tento provoz (oznámkujte jako ve škole)?


100bar100 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 7

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Proběhlo 21. zasedání zastupitelstva městečka

30. 04. 2018

V pondělí 16. dubna 2018 se sešli zastupitelé na veřejném zasedání. Přinášíme zajímavé body z programu jednání.

1. Zastupitelstvo schválilo změnu průběhu katastrální hranice mezi obcemi Mlázovice a Choteč. Tím bude dokončen dlouhý a složitý proces nastartovaný při tvorbě projektu Komplexních pozemkových úprav katastrálního území Mlázovice. Hranici mezi jmenovanými obcemi bude nově tvořit logický celek v terénu (břeh Chotečského potoka). Dalším benefitem bude, že se dotčené parcely vrátí do původního katastrálního území, odkud původně odešly. Tím se jejich majitelům zjednoduší administrativa a zvýší hodnota těchto pozemků (bude je možné při komplexních pozemkových úpravách k.ú. Choteč sloučit s dalšími).

2. Schválena byla účetní závěrka společnosti Mlázovické služby, s.r.o. za rok 2017 a projednán hospodářský výsledek za toto období.

3. Se společností ČEZ Distribuce, a.s. bude uzavřena Smlouva o zřízení věcných břemen na uložení kabelových vedení rozvodů nízkého napětí, které byly v loňském roce modernizovány.

4. Zastupitelé schválili podání žádosti o dotaci na projekt „Rekonstrukce polní cesty k Horce“, do Programu rozvoje venkova MZe ČR, prostřednictvím MAS Brána do Českého ráje. Celkové náklady projektu lehce převyšují 3 mil. Kč. V případě poskytnutí dotace by došlo ke kompletní rekonstrukci polní cesty od Pressbetu, kolem Horky, až k Chotečskému potoku na hranici katastru.

5. Vyhodnoceno bylo výběrové řízení na firmu, která pro městečko zpracuje nový územní plán. Vítězem se stala společnost Regio – projektový ateliér, s.r.o. z Hradce Králové, protože předložila nejvýhodnější nabídku. Tento ateliér vypracoval i předchozí územní plán obce. Nový dokument by měl být hotov do konce roku 2020.

6. Schváleno bylo také rozpočtové opatření č.2/2018, které reflektuje změny rozpočtu v závislosti na aktuálním vývoji příjmů a výdajů.

 

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!