Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Městečko provozuje již třetím rokem místní pobočku Pošty. Jak hodnotíte tento provoz (oznámkujte jako ve škole)?


100bar100 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 7

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Proběhlo 20. zasedání zastupitelstva městečka

20. 02. 2018

V pondělí 12. února 2018 se sešli zastupitelé na veřejném zasedání. Vybíráme zajímavé body z programu jednání.

1. Zastupitelé odsouhlasili poskytnutí několika darů na rok 2018. Jedná se o dar ve výši 8000 Kč pro Oblastní charitu Jičín, která v Mlázovicích poskytuje terénní pečovatelskou službu, dar 12000 Kč pro Apropo Jičín, které poskytuje osobní asistenci nevidomému občanovi městečka a dále dar ve výši 5000 Kč na pořádání oslav výročí 115. založení Sboru dobrovolných hasičů v Mlázovicích.

2. Schváleny byly účetní závěrky příspěvkových organizací městečka – tedy Domova důchodců Mlázovice a Mateřské školy Mlázovice.

3. Zastupitelstvo schválilo uzavření nájemní smlouvy na nebytové prostory – dvě kanceláře v prvním poschodí budovy obecního úřadu. Nájemcem se od 1.3.2018 stane nová lesnická společnost LEDRET, s.r.o..

4. Městečko zahájí přípravu nového územního plánu, tak aby splňoval platné legislativní požadavky. Celý náročný proces potrvá zhruba 2 roky, určeným zastupitelem pro pořízení ÚPD je starosta Tomáš Komárek.

5. Zastupitelé odmítli žádost na poskytnutí finančního příspěvku na provoz ZŠ Bodláka a Pampelišky ve Veliši. Důvodem je nesystémovost tohoto požadavku, základní školy jsou financovány z rozpočtů obcí, které je zřizují. Ty na ně dostávají přímé platby ze státního rozpočtu.  Nikoliv od obcí, jejichž žáci školy navštěvují. Navíc není možné diskriminovat žáky dojíždějící do jiných škol, které žádné platby nedostanou.

 

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!