Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Proběhlo 2. zasedání zastupitelstva městečka

19. 12. 2014

V pondělí 15. prosince 2014 se sešli mlázovičtí zastupitelé na veřejném zasedání zastupitelstva. Přinášíme zajímavé body z průběhu jednání.

1. Zastupitelstvo odsouhlasilo poskytnutí dotace na rok 2015, ve výši 11160 Kč, pro Knihovnu Václava Čtvrtka v Jičíně. Jedná se o prostředky, které budou sloužit pro nákup knih do výměnného fondu, jenž využívá i mlázovická knihovna. Jedná se o efektivní způsob zajištění velkého počtu nově vycházejících titulů, na kterém se podílí všechny knihovny na okrese. Tyto publikace jsou poté k dispozici také mlázovickým občanům.

2. Přijat byl příspěvek ve výši 25000 Kč poskytnutý obcí Šárovcova Lhota na opravy prováděné v rámci revitalizace mlázovického hřbitova.

3. Zastupitelstvo souhlasilo se jmenováním Tomáše Čeřovského novým velitelem jednotky Sboru dobrovolných hasičů Mlázovice. Ten se ujme své funkce 1. ledna 2015.

4. Schválena byla také rozpočtová změna č.4/2014, která reaguje na aktuální vývoj příjmů a výdajů obecní pokladny v kalendářním roce.

5. Zastupitelé schválili rozpočet městečka na rok 2015. Rozpočet je koncipován jako vyrovnaný. Investičním projektům a dalším zajímavým akcím, plánovaným na příští rok, se bude věnovat samostatný článek.

6. Zastupitelstvo souhlasilo s uzavřením nájemní smlouvy na uvolněný obecní byt č. 4P v bytovém domě Na Ohrádce č.p. 189, s panem Josefem Čípem. Městečko využilo svého práva a na tuto bytovou jednotku nevyhlásilo záměr pronájmu. Přesune sem nájemníka z jiného svého bytu, ve kterém je potřeba odstranit havarijní stav elektro instalace a vodovodních rozvodů. Po opravách tento větší byt také pronajme za tržní cenu nájemného, což je pro obec ekonomicky výhodnější.

7. Odsouhlaseny byly také další výkupy pozemků prováděné v rámci Komplexních pozemkových úprav katastru.

8. Zamítnuta byla žádost o.p.s. ZŠ Bodláka a Pamepišky z Veliše, o poskytnutí provozního příspěvku na rok 2015, za jednoho žáka dojíždějícího z Mlázovic. Zástupci obce nechtějí preferovat jednoho studenta před desítkami dalších, navštěvujících jiné základní školy, za které se nic neplatí.

9. Zastupitelé vzali na vědomí činnost finančního a kontrolního výboru.

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!