Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Proběhlo 2. zasedání zastupitelstva městečka

16. 12. 2022

Zastupitelé městečka se sešli, v pondělí 12. prosince 2022, na posledním letošním zasedání. Přinášíme zajímavé body z průběhu jednání.

1. Schválena byla dvě rozpočtová opatření, která reflektují aktuální vývoj příjmů a výdajů a upravují tak schválený rozpočet obce.

2. Zastupitelé schválili rozpočet městečka na rok 2023. Rozpočet byl sestaven velmi opatrně, s ohledem na prudký nárůst cen za zemní plyn a elektřinu a také s očekávanou stagnací české ekonomiky a s tím spojeným poklesem výběru daní. Do obecního hospodaření se rovněž negativně promítne razantní navyšování cen, prakticky za všechno zboží i služby. Investičním akcím, které se budou příští rok realizovat, se bude věnovat samostatný článek. Oproti minulým letům jich však bude výrazně méně.

3. Odsouhlasena byla také darovací smlouva pro jičínskou knihovnu, jako podíl městečka na spolufinancování knih do výměnného fondu, pro rok 2023. Díky tomu budou mít i nadále mlázovičtí čtenáři přístup k aktuálním knižním novinkám.

4. Zastupitelstvo odsouhlasilo novou nájemní smlouvu pro stávající nájemnici obecního bytu, která se příští rok přestěhuje do jiného bytu tak, aby mohl být její původní byt zrekonstruován.

5. Městečko se připravuje na případné vypsání dotačního titulu ze strany Ministerstva kultury ČR a proto vyhlásí výběrové řízení na zhotovitele projektu „Oprava ohradní zdi Kostela Nejsvětější Trojice v Mlázovicích – 3. etapa“. Obec by ráda rozpracované opravy zdi dokončila a zhotovitel musí být vybrán ještě před podáním žádosti o dotaci.

6. Zastupitelé vzali na vědomí činnost kontrolního a finančního výboru.

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!