Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Proběhlo 2. zasedání zastupitelstva městečka

26. 12. 2018

Naposledy v tomto roce se sešli zastupitelé obce na veřejném zasedání 17. prosince 2018. Vybíráme zajímavé body z průběhu jednání.

1. Zastupitelé schválili uzavření Veřejnoprávní smlouvy na projednávání přestupků s Městem Jičín. Dosavadní smlouva končí 31.12.2018 a je nutné zajistit projednávání přestupků i v dalším období. Vzhledem k tomu, že pro tuto agendu je nutné právnické vzdělání a speciální odborná způsobilost, uzavírají menší obce smlouvy s obcemi s rozšířenou působností, aby tuto agendu vykonávaly za ně. Podobný stav již přetrvává osm let, nová veřejnoprávní smlouva bude uzavřena na další 4 roky. Město Jičín bude opět řešit ve správním řízení veškeré přestupky mlázovických občanů.

2. Schváleno bylo poskytnutí finančního daru ve výši cca 12 000 Kč na rok 2019 Knihovně Václava Čtvrtka v Jičíně. Městečko takto každoročně podporuje, podobně jako další obce i Královéhradecký kraj, nákup výměnného fondu jičínské knihovny, který slouží pro malé knihovny a je tím nejzajímavějším obsahem, který si čtenáři knihovny chodí půjčovat. Díky tomu jsou i v Mlázovicích neustále dostupné knižní novinky.

3. Dále byl schválen nákup sportovního náčiní pro cvičení žen a úhrada nákladů za drobné balíčky pro děti na čertovském rejdění, které pořádalo sdružení „Mlázovičtí rodiče dětem“.

4. Zastupitelstvo schválilo dvě rozpočtová opatření (č.6/2018 a č.7/2018), které reflektují aktuální vývoj příjmů a výdajů obce.

5. Městečko Mlázovice podá žádost o dotaci na částečnou úhradu nákladů na tvorbu nového územního plánu obce, který je momentálně připravován.

6. Zastupitelé schválili rozpočet městysu Mlázovice na rok 2019 v paragrafovém znění. Z praktického pohledu je rozpočet koncipován jako vyrovnaný, výdaje daného roku nepřesahují příjmy. Seznamu investičních akcí a větších oprav, které městečko plánuje na příští rok, bude věnován samostatný článek.

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!