Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Městečko provozuje již třetím rokem místní pobočku Pošty. Jak hodnotíte tento provoz (oznámkujte jako ve škole)?


100bar100 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 7

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Proběhlo 19. veřejné zasedání zastupitelstva

16. 02. 2009

V pondělí 9. února 2009 proběhlo v jídelně Restaurace Radnice 19. zasedání zastupitelstva městysu.

Vybíráme zajímavé body z obsahu jednání:

1) Zastupitelé vyhlásili 2. kolo prodeje pozemků, určených k individuální výstavbě rodinných domů, v areálu Cihelna. Termín uzávěrky přihlášek žadatelů je 31. březen 2009. Prodej bude opět probíhat formou obálkové metody, vyšší nabídka na daném pozemku vítězí. Vyvolávací cena je 500 Kč/m2, přihlásit se již může kdokoliv, kdo splňuje podmínky prodeje schválené zastupitelstvem. Bližší informace k prodeji, včetně všech podmínek jsou uvedeny v samostatném článku na jiném místě.

2) Dále zastupitelé snížili kapacitu pro klienty příspěvkové organizace Domov důchodců Mlázovice, z dosavadních 57 na 55. Příčinou je přeměna dvou třílůžkových pokojů na dvojlůžkové, z důvodu zvyšování standardu péče o klienty a zlepšení jejich sociálních podmínek.

3) Bylo vyhlášeno zadávací řízení na výběr firmy realizující rekonstrukci střechy na bytovém domě č.p.1 v Novopacké ulici. Osloveny budou firmy Zdeněk Tauchman Nová Paka, Ruhill Nová Paka a Pavel Tomášek Lužany. Plánována je demontáž starého eternitu, který je v havarijním stavu a položení taškové krytiny, včetně kompletní výměny klempířských prvků a hromosvodu.

4) Dále zastupitelé schválili nákup pozemku č. KN 140/9 v k.ú. Mlázovice o výměře 98m2 od pana Zdeňka Břízka, Mlázovice za cenu 25 Kč/m2. Jedná se o odstranění nesrovnalostí mezi údaji v Katastrální mapě a skutečným stavem v terénu (ulice Pod Macnarkou), zjištěným měřením geodeta.

5) Ze stejného důvodu byl schválen nákup pozemku č. KN 162/6 v k.ú. Mlázovice o výměře 80m2 od pana Jana Čapouna, Mlázovice za cenu 25 Kč/m2. Jedná se o odstranění nesrovnalostí mezi údaji v Katastrální mapě a skutečným stavem v terénu (ulice Pod Macnarkou), zjištěným měřením geodeta.

6) Vyhlášeny byly také záměry č.2 a č.3/2009 prodeje pozemků z vlastnictví městysu. Jde o pozemky č. KN 1304/2 v k.ú. Mlázovice o výměře 4m2 a pozemek č. KN 162/3 v k.ú. Mlázovice o výměře 21m2. Opět jde o dorovnání skutečnosti s katastrální mapou v ulici Pod Macnarkou.

7) Zastupitelstvo delegovalo na letošní valnou hromadu VOS Jičín, starostu městyse.

8) Schválen byl Dodatek č. 3 k listině Domova důchodců Mlázovice, který reflektuje změny právních norem v oblasti doplňkových činností organizace.

9) Zastupitelé odsouhlasili nákup pozemků č. KN 1265/18 a č. KN 1265/17 oba v k.ú. Mlázovice, od jejich spoluvlastníků za cenu 25 Kč/m2. Jedná se o zbývající pozemky pod Kutnarovou uličkou, která je veřejnou komunikací. Jejich nákupem městečko vytvoří majetko-právní stav podle skutečnosti.


Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!