Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Proběhlo 18. zasedání zastupitelstva městečka

25. 09. 2022

V pondělí 12. září 2022 se sešli zastupitelé městečka naposledy v tomto volebním období. Vybíráme zajímavé body z průběhu jednání.

1. Schváleno bylo další rozpočtové opatření, které reaguje na aktuální překotné cenové změny a upravuje již schválený rozpočet obce pro letošní rok.

2. Zastupitelé schválili nákup několika pozemků. Jednak se jedná o drobné části pozemků v zastavěné části, které sousedí s pozemky městečka a lze je využít pro veřejné účely. Dále byl odsouhlasen nákup zemědělské půdy v katastru.

3. Uzavřena bude smlouva se společností ČEZ Distribuce, na zřízení věcného břemene uložení nového kabelového vedení. Týká se nových soukromých přípojek objektů v Novopacké ulici.

4. Zastupitelstvo podrobně diskutovalo o kritické situaci na trhu se zemním plynem a elektřinou. Vzhledem k tomu, že městečko má fixované ceny energií do konce roku 2022, nastane pro 1. lednu 2023 velmi obtížná situace u všech odběrů obce a jeho organizací (obec, školka, domov důchodců, hospoda, pošta, sál Radnice, hasičárna, sportovní hala). Extrémně vysoké ceny způsobí problémy, hrozí rovněž uzavření některých provozů a ukončení různých činností. Lze říci, že nové ceny budou pro obec téměř likvidační, rozumné řešení neexistuje (to platí i po schválení tzv. cenových stropů, které jsou příliš vysoké a kritickou situaci neřeší).

 

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!