Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Proběhlo 18. zasedání zastupitelstva městečka

15. 09. 2017

V pondělí 11. září 2017 se sešli zastupitelé městečka na svém dalším veřejném zasedání. Přinášíme zajímavé body z programu jednání.

1. Zastupitelstvo schválilo uzavření smlouvy o dílo na projekt „Rekonstrukce hasičské zbrojnice v Mlázovicích“ se společností OBIS Nová Paka, která se stala vítězem výběrového řízení. Realizace kompletní rekonstrukce hasičského zázemí začne počátkem roku 2018 a potrvá po celý rok.

2. Schválena byla také smlouva na prodej hasičské cisterny Škoda 706 RTO. Kupujícím se stane obec Všestary u Prahy. Tento zájemce nabídl nejvyšší cenu – 300 000 Kč. Mlázovický trambus bude dále sloužit jako výjezdové vozidlo u tamní jednotky JPO V.

3. Obec souhlasí s uzavřením nájemní smlouvy s Mysliveckým spolkem Ostříž Mlázovice na pronájem pozemků, na nichž spolek vykonává v Mlázovicích svoji činnost (část bažantnice a pozemky pěstování krmiva).

4. Odsouhlasen byl rovněž prodej pozemku navazujícího na zastavěnou část obce, směrem na Konecchlumí, vlevo ve směru jízdy, Jakubovi Zahradníkovi a Michale Horynové.

5. Zastupitelé schválili výkupy dalších pozemků, které jsou v soukromém vlastnictví a které jsou pod obecními chodníky a komunikacemi, na základě geometrických plánů, které byly vypracovány před digitalizací katastrálního území. Odstraňují se tím historické odchylky mezi zákresy v katastrálních mapách a skutečností.

6. Městečko podá žádost o dotaci do programu IROP na nákup dopravního vozidla (speciální dodávky) pro jednotku hasičů. V případě úspěchu bude dotace na pořízení vozidla činit 95% všech nákladů.

7. Zastupitelé změnili své rozhodnutí o umístění budoucí pobočky Pošta Partner, kterou bude obec provozovat od 1.4.2018. Z bezpečnostních a ekonomických důvodů zrušili své původní usnesení o umístění do přízemí objektu mateřské školy. Provoz pošty bude pokračovat ve stávající budově na Náměstí, po dohodě s jejími majiteli. Dojde pouze k drobným úpravám, které zlepší vzhled provozovny.

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!