Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Proběhlo 18. veřejné zasedání zastupitelstva

27. 12. 2008

Mlázovičtí radní mají napilno, a tak pouhé dva dny před Štědrým dnem, 22. prosince 2008, proběhlo v jídelně Radnice 18. zasedání zastupitelstva městečka.

Přinášíme zajímavé body z obsahu jednání:

1. Zastupitelstvo schválilo rozpočet městečka na rok 2009. Z účetního hlediska je koncipován jako přebytkový o více než 3 miliony korun, nicméně jde pouze o dokončení finančního toku transakce s prodejem stavebních parcel v Cihelně. Městečko předfinancovalo velkou část infrastruktury v roce 2008 a finance z prodeje parcel se vrátí do rozpočtu až v roce 2009, čímž se vyrovná pomyslná ztráta z předchozího roku. Další zvláštností v hospodaření, která zkresluje finance, je realizace projektu revitalizace z evropských fondů. I v tomto případě Mlázovice předfinancovávají jednotlivé etapy, příjem dotací je vždy s časovým odstupem. Ve skutečnosti bude tedy hospodaření obce opět vyrovnané.

2. Zastupitelé schválili úpravu letošního rozpočtu formou rozpočtového opatření č.5/2008. Reagují tím na aktuální vývoj příjmů a výdajů obecních financí.

3. Velmi zajímavý byl bod týkající se prodeje nových stavebních parcel v areálu Cihelny. V prvním kole byly prodány čtyři pozemky. Prodej probíhal formou obálkové metody. Všichni zájemci dostali pěkný dárek pod stromeček – získali totiž parcely, které si přáli nejvíce. Novými stavebníky se stali: Martin Kutko, Jan Tunega, Ladislav Bezkočka a Martin Šídlo. Další kolo prodeje bude vyhlášeno pravděpodobně v lednu.

4. Dále zastupitelé schválili pronájem části budovy bývalé školy v Novopacké ulici panu Davidu Kváčovi. Prostory budou sloužit jako sklad domácích potřeb. Intenzivně jsou hledány možnosti komplexnějšího využití celého objektu.

5. Schválena byla nová smlouva na pronájem obecních zemědělských pozemků místní Zemědělské a.s. Mlázovice, která upravuje novou výši nájemného a řeší specifické možnosti výpovědi z nájmu.

6. Zastupitelstvo vyhodnotilo zadávací řízení na firmu realizující výměnu oken a vstupních dveří na budově Radnice – III. etapu. Vítězem se stala firma Vekra Lázně Toušeň, která předložila nejvýhodnější nabídku. Realizace akce se předpokládá v průběhu jara 2009.

7. Zastupitelé také rozhodli o prodeji domu č.p. 148 v Hořické ulici a souvisejících pozemků, který městečko zdědilo po panu Miroslavu Horákovi. Novými majiteli se stali Filip Kupka a Petra Nosková, kteří předložili nejvýhodnější nabídku na odkup. Noví vlastníci jsou vázáni řadou podmínek, mimo jiné nesmí dům převést na dalšího vlastníka až do dokončení jeho celkové rekonstrukce a dále musí do pěti let provést kompletní opravu zevního pláště. V případě nesplnění všech podmínek má městys předkupní právo na zpětný převod nemovitostí za stejných podmínek, za kterých je prodal.Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!