Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Městečko provozuje již třetím rokem místní pobočku Pošty. Jak hodnotíte tento provoz (oznámkujte jako ve škole)?


100bar100 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 7

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Proběhlo 17. zasedání zastupitelstva městečka

08. 03. 2013

V pondělí 25. února 2013 se sešli mlázovičtí zastupitelé na svém 17. zasedání. Přinášíme zajímavé body z průběhu jednání.

1. Zastupitelé schválili nový Řád veřejného pohřebiště, což je dokument upravující činnosti na místním hřbitově, včetně práv a povinností nájemců hrobových míst. Oproti dosavadní verzi došlo pouze k drobným úpravám, především jazykovým, a také aktualizaci odkazů na související legislativu. Nový dokument je k dispozici na vývěsní desce umístěné na zdi hřbitovní kapličky nebo na webových stránkách obce.

2. Zastupitelstvo rovněž schválilo založení nového účtu obce u České národní banky. Ten bude sloužit pro převody peněz ze státního rozpočtu. Tento krok je povinný ze zákona a pro městečko přinese pouze další finanční náklady a zvýšenou administrativu. Obec nyní nemůže mít jen jeden účet, ale k již zmíněnému účtu u ČNB musí vlastnit i nadále další u některého z komerčních finančních ústavů.

3. Schváleny byly účetní závěrky příspěvkových organizací městysu (Domov důchodců a Mateřská školka) i samotného městysu za rok 2012. Jedná se rovněž o novou legislativní povinnost, o jejíž účelnosti by se také dalo úspěšně polemizovat.

4. Městys uzavře smlouvu na dodávku vody pro sběrný dvůr s p. Stanislavem Hlouškem z Mlázovic. Díky vstřícnosti majitele sousední nemovitosti se tím vyřeší možnost zásobování zařízení vodou, bez zbytečných nákladů na vybudování vlastní vodovodní přípojky, které by přesáhly 150 000 Kč.

5. Na základě podnětů veřejnosti, stanovilo zastupitelstvo závazná pravidla pro přijímání zaměstnanců do příspěvkových organizací městečka (Domov důchodců, Mateřská školka). Mezi nejdůležitější změny patří, že veškerá volná pracovní místa budou nově zveřejňována na úřední desce a webových stránkách městečka a před přijetím bude vždy probíhat, na každou pozici, výběrové řízení. Zároveň bude ve výběrové komisi přítomen zástupce městečka, jako zřizovatele. Výběr zaměstnanců tak bude plně transparentní a proběhne podle stejných pravidel, jako v obdobných organizacích v regionu.

6. V rámci probíhajícího procesu upřesňování vlastnických hranic a zjištěných nesrovnalostí při měření geodetů v terénu, proběhlo schválení několika pozemkových transakcí. Městečko prodá pozemek č. KN 1289/4 Ing. Františku Dobiášovi z Mlázovic, naopak od něj vykoupí parcely č. KN 1380 a č. KN 1381. Od manželů Kutnarových koupí parcely č. KN 807/10, KN 807/11 a KN 807/12 a jim odprodá pozemek č. KN 114/3. Dále nakoupí pozemek č. KN 1385 a KN 1006/6 od pana Miroslava Všetečky z Mlázovic. Veškeré tyto kroky narovnávají nesoulad mezi katastrální mapou a skutečností v terénu.

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!