Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Proběhlo 16. zasedání zastupitelstva městečka

25. 03. 2022

První jarní den, 21. března 2022, se sešli zastupitelé obce na veřejném zasedání. Vybíráme zajímavé body z průběhu jednání.

1. Schváleny byly účetní dokumenty příspěvkových organizací obce - účetní závěrka a rozdělení hospodářského výsledku za rok 2021, u Domova důchodců a Mateřské školy Mlázovice.

2. Schválena byla rovněž účetní závěrka za rok 2021 společnosti Mlázovické služby, s.r.o..

3. Městečko zřídilo „Peněžní fond obnovy kanalizace pro veřejnou potřebu“ a schválilo směrnici jeho využití. Jedná se o povinnost vyplývající z platné legislativy pro provozovatelé veřejné kanalizační sítě. Do fondu budou každoročně z rozpočtu obce putovat finanční prostředky, ze kterých budou následně hrazeny náklady na opravy kanalizační sítě.

4. Zastupitelé schválili, jako každý rok, poskytnutí finančního daru na částečnou úhradu provozních nákladů na rok 2022, Oblastní charitě Jičín, která provozuje pečovatelskou službu na území obce a také jičínské organizaci Apropo, která pečuje o nevidomého občana Mlázovic.

5. Zastupitelstvo schválilo převod vlastnických práv k pozemku č. 1007/9 v k.ú. Mlázovice, na nového majitele. V loňském roce byl pozemek prodán za účelem výstavby rodinného domu. Kupující od tohoto záměru ustoupili, proto v rámci předkupního práva nabídli pozemek zpět obci. Ta svého práva využila pouze částečně – souhlasila s převodem na nového majitele v rámci rodiny, se zachováním všech dalších původních smluvních podmínek vůči obci, včetně zachování předkupního práva pro obec v dalších letech.

6. Zastupitelé byli seznámeni s činností kontrolního výboru a vzali ji na vědomí.

V rámci volné diskuze byli zastupitelé seznámeni starostou s rušením dlouhodobých dotačních titulů i předpokládaném zvyšování nákladů na materiál a energie. Z těchto důvodů v příštích obdobích výrazně poklesne investiční aktivita obce.

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!