Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Proběhlo 15. zasedání zastupitelstva městečka

26. 12. 2021

V pondělí 13. prosince 2021 se sešli zastupitelé na veřejném zasedání. Vybíráme zajímavé body z průběhu jednání.

1. Byla schválena Obecně závazná vyhláška č.2/2021 o místním poplatku za obecní systém odpadového hospodářství. Obec tak reaguje na povinnou úpravu dle změn legislativy. Poplatek za komunální odpad bude činit 600 Kč na rok za obyvatele či nemovitost, sazba za děti do 15ti let včetně činí 300 Kč. I přes drobné navýšení poplatku bude obec i nadále dotovat výraznou částkou systém odpadového hospodářství, protože náklady v této oblasti výrazně rostou. Navyšuje je také razantní zvyšování skládkovacího poplatku, které odsouhlasila Poslanecká sněmovna a každé dva roky se skokově zvyšují.

2. Zastupitelé schválili rozpočet městysu Mlázovice na rok 2022. Připravovaným akcím příštího roku se bude věnovat samostatný článek.

3. Schválená byla také rozpočtová opatření a střednědobý výhled rozpočtu.

4. Zastupitelstvo vybralo nového nájemníka do uvolněné garsoniéry v bytovém domě Na Ohrádce č.p. 189. Tím se stává od 1. ledna 2022 paní Milada Harfelová. Vzhledem k tomu, že se jedná o byt, kde byla již v minulosti provedena celková rekonstrukce, může být pronajatý ihned po opuštění původním nájemcem.

5. Schválena byla také smlouva o nákupu pozemků v místní části Mezihoří. Obec zároveň stejnému majiteli také jiný pozemek prodává. Jedná se o nápravu chyb a nepřesností v katastrální mapě z minulosti.

6. Městečko opět poskytne finanční podporu Knihovně Václava Čtvrtka v Jičíně, na nákup knih do výměnného fondu, který užívá i mlázovická knihovna. Zajistí tak i nadále místním čtenářům rozsáhlý fond aktuálních knižních novinek.

7. Zastupitelstvo schválilo „Plán financování obnovy kanalizace v městysu Mlázovice“. Jedná se o dokument, který je povinný ze zákona. Městečko investuje pravidelně nemalé prostředky do péče o vlastní kanalizační řád, nyní je vše navíc zpracováno do příslušného materiálu, který vyžaduje stát. Podobně byla schválena i tabulka kalkulace stočného pro rok 2022, i když obec stočné nevybírá.

8. Zastupitelé odmítli žádost ing. arch. Martina Poura z Hořic na poskytnutí finančních prostředků na provoz historické budovy cihelny v Šárovcově Lhotě. Městečko nemá k dispozici dostatek finančních prostředků ani na své vlastní projekty, proto nemůže financovat jiné mimo Mlázovice.

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!