Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Proběhlo 15. zasedání zastupitelstva městečka

06. 10. 2021

V pondělí 20. září 2021 se sešli zastupitelé obce na veřejném zasedání. Přinášíme zajímavé body z programu jednání.

1. Zastupitelé schválili Obecně závaznou vyhlášku obce č.1/2021 o zřízení části školského obvodu. Nejedná se o žádnou novinku, jedná se pouze o legislativní naplnění změny spočívající v přistoupení obce Lukavec ke stávajícímu systému, který platí již od roku 2017.

2. Schválena byla rozpočtová opatření reflektující aktuální příjmy a výdaje obecní pokladny.

3. Dále zastupitelé diskutovali o aktuální ekonomické situaci státu, o výběrech daní a návazném financování jednotlivých obcí. Vzhledem k propadu příjmů obcí, který způsobuje horší výběr daní státem a vzhledem k enormnímu nárůstu cen prací a materiálu v letošním roce, nebude letos možné realizovat všechny schválené akce. Jednoduše řečeno: obec nebude mít na vše finance. Proto nebude realizována akce dokončení povrchů komunikací v lokalitě Cihelna. Zastupitele tento fakt velmi mrzí, zvlášť když je dokončení slibováno obyvatelům již třetí rok. Jiné řešení ovšem není. Rozpočet projektu se pohybuje okolo 1 mil. korun, který městečko, z výše uvedených důvodů, nemá k dispozici. Stavba bude provedena na jaře příštího roku, jakmile to dovolí počasí. Pro obec se jedná o akci s maximální prioritou.

4. Podrobně a již poněkolikáté se zastupitelé zabývali přetížeností jediného obecního pracovníka, který nestíhá veškeré úkony na údržbě obecního majetku a veřejných prostranství. Dlouhá léta to bylo řešeno zapojením pracovníků veřejně-prospěšných prací, které posílal Úřad práce, ale již druhým rokem není nikdo vhodný k dispozici. Ani výhled na další období není optimistický. Namísto obvyklých tří lidí musí vše zvládat jeden člověk. A to není dlouhodobě možné. Práce je velké množství, chybí zástupnost. Proto se vedení obce rozhodlo, že výhledově (zhruba od příštího roku) přijme dalšího stálého pracovníka na údržbu obce a tento problém definitivně vyřeší. Na veřejně-prospěšné práce se již obec spoléhat nebude.

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!