Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Městečko provozuje již třetím rokem místní pobočku Pošty. Jak hodnotíte tento provoz (oznámkujte jako ve škole)?


100bar100 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 7

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Proběhlo 13. zasedání zastupitelstva městečka

21. 12. 2016

V pondělí 19. prosince 2016 se letos naposledy sešli zastupitelé na veřejném zasedání. Přinášíme zajímavé body z programu jednání.

1. Zastupitelstvo schválilo rozpočet městečka na rok 2017. Ten je koncipovaný jako vyrovnaný. Akcím, které budou z rozpočtu financovány věnujeme samostatný článek.

2. Schváleny byly rozpočtové změny upravující dosavadní rozpočet obce o aktuální vývoj příjmů a výdajů.

3. Městečko uzavře smlouvu se státním podnikem Povodí Labe, která zajistí přístup stavebních firem k mlázovickému rybníku, během rekonstrukce hráze, kterou by měl stát realizovat v roce 2017 z evropské dotace.

4. Dále byly schváleny smlouvy se společností ČEZ Distribuce, o zřízení věcných břemen kabelových vedení, při kabelizaci rozvodů nízkého napětí v obci – 2. etapy, která se se právě projektuje.

5. Městečko, i v roce 2017, poskytne finanční dar Městské knihovně Václava Čtvrtka v Jičíně, ve výši 11 000 Kč, který bude sloužit na nákup výměnného fondu pro malé knihovny.

6. Zastupitelé projednali zprávu o činnosti kontrolního výboru.

7. Zastupitelstvo zamítlo žádost ZŠ Bodláka a Pampelišky z Veliše na částečnou úhradu provozních nákladů v roce 2017 za žáka dojíždějícího z Mlázovic. Vzhledem k tomu, že všechny ostatní děti navštěvují školy, které příspěvek nepožadují (jejich zřizovatelé ho dostávají přímo od státu), nechce městečko zvýhodňovat jediného žáka oproti ostatním. Ke všem dětem vykonávajícím základní školní docházku chce aplikovat jednotný postup.

8. Vyhodnocena byla také anketa, ve které občané odpovídali na otázku možného otevření obecního obchodu. Hlasovat mohli všichni obyvatelé obce starší 15ti let a dále vlastníci nemovitostí (chalupáři) – vždy jen 1 hlasem za nemovitost. Odevzdáno bylo celkem 242 platných hlasů, pro zřízení obchodu se vyslovilo 212 hlasů, proti 30 hlasů. Nyní obec zjišťuje požadavky dotčených orgánů státní správy a dalších institucí, zda-li je vůbec možné do zvažovaných prostor funkční obchod uspořádat. Jakmile budou známy všechny požadavky a data, zastupitelé danou věc znovu posoudí. Mělo by se tak stát do konce února 2017.

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!