Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Proběhlo 11. zasedání zastupitelstva městečka

30. 06. 2016

V pondělí 27. června 2016 se sešli zastupitelé naposledy před prázdninami. Přinášíme zajímavé body z tohoto zasedání.

1. Městečko formálně přijalo dotaci od Královéhradeckého kraje ve výši téměř 200 tisíc korun na restaurování oken Kostela Nejsvětější Trojice v Mlázovicích. Po šestiletém snažení se podařilo získat peníze na odstranění havarijního stavu oken této kulturní památky. Práce začnou prakticky okamžitě, hotovo bude během podzimu. Několik měsíců budou stavební otvory provizorně uzavřeny, vzhledem k elektronickému zabezpečení budovy to není problém.

2. Zastupitelé vyhodnotili výsledky výběrového řízení na firmu, která provede restaurování vitrážových oken na kostele. Vítězem se stal Milan Zilvar z Opočna, který předložil nejvýhodnější nabídku. Výběrovou komisi i zastupitelstvo překvapil neobvykle velký rozptyl jednotlivých nabídkových cen.

3. Dle předchozí dohody zastupitelstvo schválilo podání žádosti o dotaci do Integrovaného regionálního operačního programu s projektem „Rekonstrukce hasičské zbrojnice v Mlázovicích“. Žádost zpracuje a management projektu povede opět společnost CEP, a.s. Hradec Králové, se kterou městečko úspěšně dlouhodobě spolupracuje v oblasti evropských dotací.

4. Schválen byl také závěrečný účet obce za loňský rok a rozpočtová změna č. 2/2016.

5. Městečko prodá manželům Frošovým pozemek KN 1696, který tvoří součást jejich zahrady. Dojde k nápravě chybného stavu katastrální mapy z minulosti.

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!