Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Městečko provozuje již třetím rokem místní pobočku Pošty. Jak hodnotíte tento provoz (oznámkujte jako ve škole)?


100bar100 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 7

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Proběhlo 11. zasedání zastupitelstva městečka

30. 06. 2016

V pondělí 27. června 2016 se sešli zastupitelé naposledy před prázdninami. Přinášíme zajímavé body z tohoto zasedání.

1. Městečko formálně přijalo dotaci od Královéhradeckého kraje ve výši téměř 200 tisíc korun na restaurování oken Kostela Nejsvětější Trojice v Mlázovicích. Po šestiletém snažení se podařilo získat peníze na odstranění havarijního stavu oken této kulturní památky. Práce začnou prakticky okamžitě, hotovo bude během podzimu. Několik měsíců budou stavební otvory provizorně uzavřeny, vzhledem k elektronickému zabezpečení budovy to není problém.

2. Zastupitelé vyhodnotili výsledky výběrového řízení na firmu, která provede restaurování vitrážových oken na kostele. Vítězem se stal Milan Zilvar z Opočna, který předložil nejvýhodnější nabídku. Výběrovou komisi i zastupitelstvo překvapil neobvykle velký rozptyl jednotlivých nabídkových cen.

3. Dle předchozí dohody zastupitelstvo schválilo podání žádosti o dotaci do Integrovaného regionálního operačního programu s projektem „Rekonstrukce hasičské zbrojnice v Mlázovicích“. Žádost zpracuje a management projektu povede opět společnost CEP, a.s. Hradec Králové, se kterou městečko úspěšně dlouhodobě spolupracuje v oblasti evropských dotací.

4. Schválen byl také závěrečný účet obce za loňský rok a rozpočtová změna č. 2/2016.

5. Městečko prodá manželům Frošovým pozemek KN 1696, který tvoří součást jejich zahrady. Dojde k nápravě chybného stavu katastrální mapy z minulosti.

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!