Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Městečko provozuje již třetím rokem místní pobočku Pošty. Jak hodnotíte tento provoz (oznámkujte jako ve škole)?


100bar100 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 7

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Proběhlo 11. veřejné zasedání zastupitelstva

20. 04. 2012

V pondělí 16. dubna 2012 proběhlo 11. veřejné zasedání zastupitelstva městysu Mlázovice. Přinášíme zajímavé body z obsahu jednání.

1) Zastupitelé odsouhlasili uzavření smlouvy s firmou OBIS Nová Paka, jako dodavatelem stavební části projektu „Výstavba sběrného dvora v Mlázovicích“, který by měl být spolufinancován z evropských dotací. Kompletní výběrové řízení prováděla kvůli administrativní složitosti a náročným požadavkům poskytovatele dotace společnost CEP, a.s. Hradec Králové, výběrovou komisi tvořili zvolení členové zastupitelstva. Vybraná firma nabídla nejnižší cenu za realizaci zakázky, zároveň v městečku již několikrát pracovala k úplné spokojenosti Radnice.

2) Dále zastupitelstvo vyhodnotilo výběrová řízení na dodavatele realizujícího výměnu oken a rekonstrukci topení v rámci projektu „Oprava tělocvičny – 1. etapa“. Tento výběr si již městečko provádělo samo. Dodavatelem oken se stane firma Window Holding Lázně Toušeň (Vekra), rekonstrukci topení bude provádět firma Miroslav Kubeček z Červeného Kostelce. I v tomto případě byla 100% kritériem výběru nejnižší cena zakázky (požadavek poskytovatele dotace). S oběma firmami obec již dlouhodobě spolupracuje, takže kromě nejnižší ceny je zde i vysoký předpoklad kvality provedených prací.

3) Dále zastupitelé odsouhlasili několik obchodních transakcí narovnávajících dosavadní pozemkový chaos v Hořické ulici, naproti areálu ZEAS Mlázovice. Při upřesňování hranic pozemků, které si drtivá většina vlastníků nemovitostí v městečku objednala, byly v této lokalitě zjištěny obrovské nesoulady mezi katastrální mapou a skutečným stavem v terénu. Schválené smlouvy znamenají odstranění nesrovnalostí, dále městečko dohodlo vzájemnou směnu pozemků tak, aby vlastníci, včetně obce, získali ucelené a využitelné plochy. Po mnoha desetiletích v lokalitě budou nastaveny jasné majetkové poměry a skončí stav, kdy se jednotliví vlastníci vzájemně blokovali ve využití území.

4) Zastupitelé rovněž rozhodli, že vyhlásí Záměr č. 4/2012 – prodeje inventáře z majetku městysu. Jedná se o další kolo prodeje nepotřebného vybavení z bývalé základní školy a také starý nábytek z obecního úřadu. Za symbolickou cenu městečko nabízí toto vybavení všem zájemcům. Prohlídku inventáře je možno domluvit na OÚ.

5) Schváleno bylo poskytnutí pravidelných ročních členských poplatků Lázeňskému mikroregionu a občanskému sdružení MAS Brána do Českého ráje, jejichž jsou Mlázovice členy.

6) Zastupitelstvo delegovalo starostu městečka jako zástupce na valnou hromadu společnosti VOS Jičín, která se uskuteční v červnu tohoto roku a jejímž minoritním akcionářem jsou i Mlázovice.


Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!