Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Proběhlo 11. veřejné zasedání zastupitelstva

20. 04. 2012

V pondělí 16. dubna 2012 proběhlo 11. veřejné zasedání zastupitelstva městysu Mlázovice. Přinášíme zajímavé body z obsahu jednání.

1) Zastupitelé odsouhlasili uzavření smlouvy s firmou OBIS Nová Paka, jako dodavatelem stavební části projektu „Výstavba sběrného dvora v Mlázovicích“, který by měl být spolufinancován z evropských dotací. Kompletní výběrové řízení prováděla kvůli administrativní složitosti a náročným požadavkům poskytovatele dotace společnost CEP, a.s. Hradec Králové, výběrovou komisi tvořili zvolení členové zastupitelstva. Vybraná firma nabídla nejnižší cenu za realizaci zakázky, zároveň v městečku již několikrát pracovala k úplné spokojenosti Radnice.

2) Dále zastupitelstvo vyhodnotilo výběrová řízení na dodavatele realizujícího výměnu oken a rekonstrukci topení v rámci projektu „Oprava tělocvičny – 1. etapa“. Tento výběr si již městečko provádělo samo. Dodavatelem oken se stane firma Window Holding Lázně Toušeň (Vekra), rekonstrukci topení bude provádět firma Miroslav Kubeček z Červeného Kostelce. I v tomto případě byla 100% kritériem výběru nejnižší cena zakázky (požadavek poskytovatele dotace). S oběma firmami obec již dlouhodobě spolupracuje, takže kromě nejnižší ceny je zde i vysoký předpoklad kvality provedených prací.

3) Dále zastupitelé odsouhlasili několik obchodních transakcí narovnávajících dosavadní pozemkový chaos v Hořické ulici, naproti areálu ZEAS Mlázovice. Při upřesňování hranic pozemků, které si drtivá většina vlastníků nemovitostí v městečku objednala, byly v této lokalitě zjištěny obrovské nesoulady mezi katastrální mapou a skutečným stavem v terénu. Schválené smlouvy znamenají odstranění nesrovnalostí, dále městečko dohodlo vzájemnou směnu pozemků tak, aby vlastníci, včetně obce, získali ucelené a využitelné plochy. Po mnoha desetiletích v lokalitě budou nastaveny jasné majetkové poměry a skončí stav, kdy se jednotliví vlastníci vzájemně blokovali ve využití území.

4) Zastupitelé rovněž rozhodli, že vyhlásí Záměr č. 4/2012 – prodeje inventáře z majetku městysu. Jedná se o další kolo prodeje nepotřebného vybavení z bývalé základní školy a také starý nábytek z obecního úřadu. Za symbolickou cenu městečko nabízí toto vybavení všem zájemcům. Prohlídku inventáře je možno domluvit na OÚ.

5) Schváleno bylo poskytnutí pravidelných ročních členských poplatků Lázeňskému mikroregionu a občanskému sdružení MAS Brána do Českého ráje, jejichž jsou Mlázovice členy.

6) Zastupitelstvo delegovalo starostu městečka jako zástupce na valnou hromadu společnosti VOS Jičín, která se uskuteční v červnu tohoto roku a jejímž minoritním akcionářem jsou i Mlázovice.


Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!