Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Městečko provozuje již třetím rokem místní pobočku Pošty. Jak hodnotíte tento provoz (oznámkujte jako ve škole)?


100bar100 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 7

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Přívalové deště opět způsobily problémy

23. 06. 2007

Vrstva bláta na silnici, ucpaná část kanalizace a poškozený chodník. To je výsledek čtvrtečních lijáků v Mlázovicích, jejichž škody museli odstraňovat hasiči, pracovníci městečka a dobrovolníci.

Předpovědi počasí na 21.červen 2007 předvídaly zvýšené množství srážek. Bohužel se tato prognóza naplnila a většinu území ČR zasáhly vydatné deště, mnohde doprovázené vichřicí a kroupami. V Mlázovicích začalo pršet krátce před šestnáctou hodinou. Viditelnost byla vlivem silného lijáků minimální, za pár minut se již začaly po silnici valit proudy vody, které nestačila absorbovat místní kanalizace. Bohužel, opět  byla zasažena horní část Jičínské ulice, kam za pár minut tekoucí voda nanesla vrstvu bláta a kamenů a učinila tak pro řidiče tento úsek velmi nebezpečným. Zmíněná lokalita patří mezi nejrizikovější, je ohrožena vodní erozí z přilehlých Chlumů a velké části polí. V minulých letech byla již zpracována studie řešící řadu opatření, které by podobným jevům měly zamezovat, ale v praxi moc uděláno nebylo.

Další problém nastal během bouřky na Náměstí, kde uvolněné kameny a cihly z rozpadající se kanalizační šachty zcela zablokovaly odtok z vrchní části obce. Valící se voda proto vyrazila mříže kanálu a společně s blátem začala vytékat uprostřed Náměstí. Bohužel tak poškodila i úplně nově opravený chodník. Mimo to se velmi snížila schopnost celého systému pojímat stále proudící srážky. Proto řada obyvatel Jičínské ulice již touto dobou postávala nervózně před domem a snažila se s košťaty v ruce odhánět vodu, která se valila až nebezpečně blízko jejich vchodů do domů. Ještě než přestalo pršet, zajistil obecní úřad, společně s dobrovolníky, pročištění ucpaných kanalizačních šachet, čímž se výrazně obnovila schopnost odvádění vody. Poté nastoupili pracovníci městečka a místní hasiči, kteří až do tmy odklízeli nánosy bláta a vysokotlakem cisterny čistili postižená místa.

Čtvrteční deště opět nás opět varovaly, že je nutné problém vody přitékající z lesnatých Chlumů a polí do vrchní části městečka nějak účinně řešit. Letitá slova nestačí, je třeba učinit konkrétní opatření proto, aby se mnoho našich občanů nemuselo při každém věším dešti obávat vyplavení svých domů.
Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!