Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Pozor na podvodníky a zloděje!

07. 11. 2010

Obecní úřad v Mlázovicích a Policie České republiky důrazně varují, především seniory, před mnohými podvodníky, kteří se pod různými záminkami snaží vloudit do jejich domácností. Způsoby jsou různé, ale cíl je jediný. Důvěřivého člověka okrást!

Již několik let zaplavují naše sdělovací prostředky smutné příběhy o lidech, kteří se stali obětmi různorodé kriminality. Společným znakem těchto zločinů jsou návštěvy různých obchodníků, falešných energetiků a dalších lidí, v domácnostech starších občanů, kteří později odcizí drahé předměty a mnohdy celoživotní úspory. Protože se v posledních dnech i v našem městečku množí podobné pokusy, důrazně tímto varujeme občany, aby se měli na pozoru. 

Jak podvodníci postupují? Navštíví domácnost pod různými záminkami: s tím, že jdou vrátit přeplatek za plyn, vodu, elektřinu, že jsou zástupci pojišťoven, mnohých úřadů, apod. Nebo že jdou něco výhodně opravit, že nabízí velmi výhodně s velkou slevou kvalitní zboží (v drtivé většině se jedná o bezcenné cetky). Nově se ale objevují případy, kdy zazvoní na zvonek domácnosti a prosí o pomoc, s odůvodněním, že poblíž havarovali nebo nemají benzín, apod. Vyskytnul se však také případ, kdy člověk prosí o jídlo a dotazuje se na osoby, které chodí do kostela. 

Ve všech těchto uvedených, ale i jiných případech (fantazie zlodějů nezná mezí) se jedná o získání důvěry člověka a dostání se do jeho domácnosti. Tu během návštěvy další z nevítaných hostů vyloupí a nebo si vše  obhlédnou a vrací se v brzké době na místo s nekalými úmysly. 

Proto tímto důrazně varujeme, především seniory, aby nikomu neznámému neotevírali a už vůbec nikoho nepouštěli do bytu a nic nekupovali. Vždy lze odpovědět, že musíte věc probrat s někým     dalším. Vyhnete se tak případným nepříjemnostem či okradení.

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!