Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Pozemkové úpravy: Předloženy návrhy nové mapy

30. 07. 2014

Komplexní pozemkové úpravy, které v městečku provádí Státní pozemkový úřad, vstoupily do další fáze. Vlastníkům byl představen návrh nové mapy území.

Již druhým rokem stát pilně pracuje na projektu komplexních pozemkových úprav v Mlázovicích. Hotová je celá řada dílčích procesů. Jsou stanoveny nové katastrální hranice, revidované bonitně půdní ekologické jednotky, vyprojektovaný a schválený Plán společných zařízení, dořešeny desítky historicky nedokončených dědictví či předáno mnoho lesních pozemků ve správných hranicích jejich majitelům.

V loňském roce byli vlastníci lesů a zemědělských pozemků pozváni k inventarizaci svého majetku. Úředníci je obeznámili s rozsahem a strukturou vlastněných pozemků a zároveň vlastníci začali komunikovat s projektantkou pozemkových úprav, s ohledem na budoucí stav.

Před několika dny byli opět všichni pozváni na Obecní úřad v Mlázovicích, kde jim byl představen návrh nového pozemkového uspořádání. Seznámili se s optimalizací půdní držby a umístěním parcel. Pracovní verze se dále upravovala podle jejich požadavků, bylo-li to techniky a legislativně možné. Naprostá většina majitelů polí, lesů, luk a sadů odcházela velmi spokojena, protože prováděným procesem pozemkových úprav a připravovanou novou mapou, zhodnotí své vlastnictví díky zcelení ploch, rozdělení podílových vlastnictví, zajištění dopravní přístupnosti na jednotlivé pozemky a mnohému dalšímu.

V průběhu podzimu přijde na řadu další etapa. Pozemkový úřad obešle všem vlastníkům finální verzi pozemkových úprav. Po jejím schválení bude následovat řada administrativních úkolů, které čekají na různé státní instituce a městys Mlázovice. Pokud půjde vše podle předpokladů, nový katastrální operát s pozemkovými úpravami bude uvolněn na podzim roku 2015.

 

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!