Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Požár na Sběrném dvoře

20. 06. 2019

Ve středu 20. června 2019 zakokrhal v městečku ohnivý kohout. Před jeho plameny nezůstal uchráněn ani obecní majetek.

Těsně před jedenáctou hodinou se rozezněly sirény. Chvíli poté se hasiči i obecní úřad dozvěděli, že hoří na místním sběrném dvoře. Jako první dorazil na místo starosta, který otevřel hasičům vjezdové brány. V ten moment se mu naskytla děsivá podívaná.  Hořel velký kontejner na objemný odpad a čtyřmetrové plameny v tu chvíli intenzivně olizovaly střechu sousedních přístřešků na odpady. V nich bývá uskladněn nebezpečný odpad (barvy, ředidla, oleje, nápojové kartony, všechny možné elektrospotřebiče, baterie a mnoho dalšího, extrémně hořlavého). 

K tomu všemu stojí u sousedů za přístřešky řada vzrostlých stromů.Vzhledem k tomu, že konstrukci střechy tvoří dřevěné vazníky, chybělo jen pár minut k obrovské majetkové a ekologické škodě. Požár byl tak intenzivní, že nemělo cenu se pokusit jej hasit hasicím přístrojem.

Naštěstí za pár chvil dorazila na místo Tatra mlázovických hasičů, kteří začali současně hasit a zároveň ochlazovat konstrukci sousední budovy. Po delší době přijela ještě cisterna HZS Jičín. Po uhašení požáru, úklidu a preventivním vystěhování sousedního boxu, došlo ke kontrole termokamerou. Byla tak vyloučena případná skrytá ohniska.

V průběhu zásahu dorazili na sběrný dvůr policisté a vyšetřovatel HZS, který konstatoval, že příčina vzniku požáru zůstane asi neobjasněna. Pravděpodobně mohlo dojít k zapálení od sluníčka přes střep v kontejneru nebo k nějaké chemické reakci odpadů uvnitř uskladněných.

Škoda na majetku dosáhla zhruba 50000 Kč (bude kryta z pojistky). Oprava kontejneru potrvá nejméně měsíc. Tím, že má městečko vlastní akceschopné hasiče, bylo s největší pravděpodobností zabráněno škodě kolem 750000 Kč na sousední stavbě a především velké ekologické újmě.

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!