Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Pořádek u hřbitova nepřetržitě hlídá kamera

25. 09. 2008

Městečko trvale nainstalovalo kameru s nočním viděním k místnímu hřbitovu, aby zabránilo zneužívání kontejneru na hřbitovní odpad. Zpřísněny budou i postihy za znečišťování životního prostředí.

Je s podivem, že se stále našli někteří lidé, kteří vyhazovali odpad do kontejneru u hřbitova. Přitom každý občan Mlázovic (včetně chalupářů) platí poplatky za likvidaci odpadů a tudíž má popelnici nebo pytle. Všichni bez rozdílu rovněž mohou používat sběrný dvůr obce. Proč tedy stále někdo riskuje pokutu a ostudu a nosí odpad ke hřbitovu, zůstává záhadou. V každém případě je nyní tomuto počínání konec.

Neustálé problémy s likvidací různého typu domovního odpadu ze hřbitovního kontejneru, který do něj nepatří, přiměly Obecní úřad k razantnímu kroku. Počátkem září byla do blízkosti hřbitova nainstalována speciální kamera s nočním viděním, která nepřetržitě, po 24 hodin, sleduje kontejner, jeho okolí a část hřbitova.  Nasnímaná data jsou ihned přenášena GSM sítí na řídící server, kde lze zpětně bezproblémově dohledat případného viníka. Kamera, kterou má městečko dlouhodobě bezplatně půjčenou, monitoruje i případné registrační značky vozidel zde zastavujících, takže spravedlnosti neunikne ani náhodný kolemjedoucí.

Smůlu tak mají všichni nepoučitelní jedinci, kteří kontejner dlouhodobě zneužívali k odkládání pytlů a igelitek s různým obsahem z domovů a zahrádek nebo dokonce k likvidaci odpadů ze staveb. Pokud se i přesto někdo takový najde, kamera jej bezpečně rozezná a bude mu uložena pokuta. Obecní úřad v Mlázovicích upozorňuje, že bude v těchto případech postupovat (prostřednictvím MěÚ Jičín, který řeší pro naši obec přestupkovou agendu) maximálně tvrdě a exemplárně.  Pokuty budou ukládány tak, aby měly výchovný účinek. Za uvedený přestupek hrozí až třicetitisícová pokuta. Zároveň budou odhalení viníci zveřejněni a neujdou patřičné ostudě.

Stejně razantně bude městečko postupovat i v případě zjištění nelegálního nakládání s odpady v jiných lokalitách. Je třeba zkoncovat s odkládáním čehokoliv (včetně odpadů ze zahrádek apod.) po příkopech, lesích a podobných prostranstvích. Prostředí, ve kterém žijeme si musíme opečovávat a zvelebovat a ne si ho nechat likvidovat pár nepřizpůsobivými jedinci, kteří nedohlédnou dále než přes plot své zahrádky.


Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!