Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Městečko provozuje již třetím rokem místní pobočku Pošty. Jak hodnotíte tento provoz (oznámkujte jako ve škole)?


100bar100 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 7

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Policie ukončila nelegální technopárty na mlázovickém Chlumu

02. 05. 2019

Podivné živly se svolaly na akci v katastru městečka. Díky Policii ČR byl obnoven pořádek.

Čarodějnice slaví každý po svém. Zvláštní představy o jejich náplni měla skupina lidí, kteří holdují všem možným návykovým látkám. Rozhodli se, že poslední dubnový den a několik prvních májových stráví v lůně přírody. Nejednalo by se o nic divného, kdyby si nevybrali místo, které jim nepatří a ještě na něm nepáchali nelegální činnost.

Již v podvečer 30. dubna 2019 bylo mlázovickým občanům podivné, že na lesní cestu u hájenky míří mnoho zcela cizích aut. Nabízelo se vysvětlení, že došlo k nehodě na silnici do Šárovcovy Lhoty a navigace sem neznalé řidiče směřuje na objížďku, i když se jedná o špatně sjízdnou lesní cestu.

Ovšem důvod byl zcela jiný. Všichni mířili do bývalého lomu Lesů ČR, který přiléhá k hřebenové cestě na mlázovickém Chlumu. Měli zde domluvený skvostný večírek plný alkoholu, omamných látek, techna a bůhví čeho ještě. Mělo to jen háček – vlastník pozemku akci nepovolil ani o ní nevěděl.

Proto požádal starosta městečka, na jehož území se lom nachází, na přelomu noci z 30. dubna 2019 Policii ČR o kontrolu situace a případný zásah. Zhruba v 1.30h policisté zjistili, že se jedná skutečně o nepovolenou „technopárty“. Zadokumentovali na místě situaci, zjistili totožnost většiny účastníků a vyzvali je k ukončení nelegální akce. Vzhledem k jejich stavu však bylo rozhodnuto o pokračování policejního zásahu až po rozednění.

V průběhu ranních hodin měli účastníci ještě konflikt s myslivci, kteří vyjeli z Podhorního Újezda „po sluchu“ a vyzývali je k opuštění prostoru a k nastolení klidu a pořádku.

Dopoledne 1. května 2019 se na místo akce Policie vrátila v posíleném počtu a všechny účastníky této „povedené“ akce donutila k opuštění prostoru a úklidu. Dohrou pro mnohé z nich bude projednání jejich nelegální činnosti příslušnými úřady.

Následující den ještě vyšlo najevo, že s „bujarým večírkem“ souvisela pátrací akce několika jednotek hasičů, kteří ve večerních hodinách hledali dvě osoby, které se ztratily v lesích nad obcí a z nichž jednu poté odvezla záchranná služba do nemocnice.

Mlázovická radnice velmi intenzivně monitoruje, co se na jejím území děje. Pro podobné jednání zde není a nebude místo. Důležitá je rovněž spolupráce občanů, aby obec upozorňovali na jakékoliv podezřelé skutečnosti již v jejich začátku či pohyb podezřelých osob.

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!