Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Pohodlné parkování u koupaliště

21. 08. 2023

Městečko dokončilo parkoviště u sportovního areálu v Podlesí.

Nárůst dopravy se projevuje i na venkově. Na místech, kde dříve nestávala žádná auta, dnes není kde zaparkovat. To se týkalo i lokality u mlázovických sportovišť, především v letních měsících, kdy je využíváno koupaliště. Ke zvýšení provozu a požadavků na parkovací místa přispělo i zastavění areálu bývalé cihelny rodinnými domky.

Proto zastupitelé již při přípravě nové části obce rozhodli, že je nutné vybudovat dostatečný prostor parkovacích míst pro všechny návštěvníky sportovního areálu v Podlesí. Již v roce 2009 byla vytvořena lehce zpevněná plocha v těsném sousedství požární nádrže. Její dokončení však bylo oddalováno, s ohledem na vybudování finálních povrchů v lokalitě Cihelna. Obec rovněž vyčkávala na dokončení většiny nových domků, protože pohyb těžké stavební techniky znamenal velké riziko pro případné nové asfalty.

V loňském roce se finalizovaly veškeré povrchy komunikací a vybudovala parkovací stání v Cihelně, proto bylo letos možné přistoupit k dokončení velkého parkoviště. Stavební firma nejprve vyrovnala plochy štěrkodrtí a poté položila dvě asfaltové vrstvy. Součástí akce byla instalace vrchních částí kanalizačních šachet. Na závěr došlo k drobným terénním úpravám, aby bylo možné okolí plochy strojně sekat.

Parkoviště již slouží veřejnosti. Pojme více než dvacet osobních vozidel a tím uspokojí veškerou potřebu motorizovaných návštěvníků koupaliště a sousedních sportovišť. Během podzimu dojde k dlouho plánované rekonstrukci navazující Gebauerovy ulici (v úseku křižovatka s ulicí V Sadě, kolem koupaliště až na konec zástavby). Celá lokalita se tím výrazně promění, sníží se prašnost a hlučnost a zvýší bezpečnost provozu pro všechny jeho účastníky.

 

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!