Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Po chodníku v Novopacké až na konec obce

25. 08. 2020

Zvýšení bezpečnosti chodců doprovodila oprava kanalizace a úprava odtoku dešťových srážek.

Když byl v roce 2017 dokončen hlavní chodník v Novopacké ulici, zvažovali zastupitelé, zda-li jej ještě neprodloužit podél budovy bývalé truhlárny, až na úplný konec obce. S požadavkem přišli někteří občané žijící v této lokalitě. Při cestě domů museli na konci chodníku vždy vstoupit do vozovky, navíc ve velmi nebezpečném místě, kde vozidla jezdí poměrně rychle. I když se obec nejprve zdráhala prodloužení vybudovat, při bližším seznámení se situací, to byl dobrý nápad.

Kromě místních obyvatel se v tomto úseku poměrně často pohybují také lidé, kteří využívají sběrný dvůr a v neposlední řadě také všichni ostatní chodící do obecního lesa a jeho okolí na procházky. Proto zastupitelé nakonec se stavbou souhlasili.

Zároveň s chodníkem došlo k odvedení dešťových vod, které ve velkém množství natékaly z komunikace pod přilehlou budovu. Během prací byla rovněž v místě zjištěna porucha na kanalizaci, a tak byla opravena.

Stavba chodníku a odvodnění byly dokončeny již loni, oprava kanalizace a finální asfaltování přišly na řadu letos. Dešťová voda již teče tam, kam má a všichni chodci mají nyní k dispozici bezpečný, bezbariérový a komfortní chodník z konce obce až na Náměstí.

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!