Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Plánované investice městečka v roce 2008

28. 01. 2008

Nový kalendářní rok s sebou, mimo jiné, přináší i nové finanční prostředky pro rozvoj naší obce. Pojďme se společně podívat, na co se můžeme těšit v průběhu letošního roku.

Bezesporu největší stavební akcí bude vybudování inženýrských sítí  (plyn, elektro, oddělená kanalizace, telefon a vodovod) v lokalitě Cihelna. Jakmile budou tyto sítě položeny (předpoklad 1. pololetí – ale zde hlavně záleží na společnosti ČEZ), začne dlouho očekávaný prodej parcel. Náklady na sítě budou rozpočítány do ceny pozemků. Obrovskou událostí by byl rovněž projekt Revitalizace veřejných prostranství, který počítá s rozsáhlými stavebními a zahradnickými úpravami  v městečku. Jeho realizace je však závislá na přidělení evropských dotací z programu ROP.

Na přidělení dotacích bude rovněž závislá generální oprava tenisového hřiště. Pokud finance z krajských fondů obdržíme , dojde k odstranění hrbolatého asfaltového povrchu a rozšíření hřiště na normativní velikost. Dále k položení umělého povrchu pro tenis, volejbal a nohejbal a vybudování nového plotu. Podobně na dotacích závisí restaurování sochy Jana Nepomuckého (krajské fondy) a socha Panny Marie na Náměstí (mikroregionální ROP).
I v letošním roce bude pokračovat II. etapou výměna oken na budově Radnice, které jsou v havarijním stavu a také způsobují obrovské ztráty energie. Ze stejných důvodů bude provedena i výměna oken v mateřské školce.

Již v únoru bude zahájena generální oprava radničních hodin (včetně ručičkového stroje a rozvodů) a jejich úprava tak, aby byly řízeny signálem a elektronikou, která zaručí jejich celoroční přesný chod. Zastupitelé rovněž schválili několikaletý program vydávaní kvalitních propagačních předmětů obce, který by měl vyvrcholit v roce 2010 u příležitosti Sjezdu rodáků.

Dalšího pokračování se dočká i sál Radnice. Po loňských opravách bude letos rekonstruováno topení (dojde k jeho úplné obměně, včetně rozvodů a kotle), dále bude vyměněno obložení stěn a renovována podlaha, která je již v neutěšeném stavu. Obměny technického vybavení se již dočkali hasiči, kteří obdrželi profesionální zásahové přilby. Letos bude ještě opravena věž hasičské zbrojnice, která ohrožuje okolí.

Obnovy se konečně dočkají informační tabulky na domech. Jejich výroba začala již v loňském roce, dokončení se dočkáme do jara. Stejně tak bude dokončena i kompletní projektová dokumentace na rekonstrukci kanalizace a výstavbu ČOV, na které se pracuje již tři čtvrtě roku. Do začátku sezóny bude rovněž natřena budova koupaliště (klempířské a tesařské prvky), která je kvůli neserióznosti vybrané firmy stále ve starém kabátě.

Naši nejmenší a jejich rodiče se dočkají nového dětského hřiště na zahradě školky.  Městečko chce rovněž dosázet některé nekompletní aleje (ke hřbitovu, do Lhoty, do obce). Stejně tak budou osazeny dešťové svodnice na cestu „K Jedenadvaceti“, které by měly ochraňovat obyvatele žijící v horní části obce od přívalových dešťů. Úpravy by se měly dočkat i zanedbané prostory „7 pramenů“ a „Žabky“.

Ihned, jak dovolí počasí, dojde k úpravě břehu crossové dráhy , aby nedošlo k jeho sesunutí. Provedeny budou terénní a zahradnické úpravy. Výměny se dočkají také některé sloupy veřejného osvětlení, jejichž stav již ohrožuje kolemjdoucí.  Renovací dveří bude dokončena ,modernizace zasedací místnosti OÚ, opravena technologie sociálního zařízení sálu Radnice, opravena fasáda obecní garáže, natřena římsa Radnice a provedena další řada renovačních a udržovacích prací. Městečko by v letošním roce chtělo rovněž přispět na nátěr oken a dveří na místním Kostele.

V roce 2008 bude provedena ještě řada dalších investicí tak, aby se vzhled našeho městečka i podmínky pro jeho obyvatele neustále zlepšovaly. To vše za opětovného předpokladu vyrovnaného rozpočtu.Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!