Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Opravená zastávka slouží cestujícím

01. 08. 2018

Městečko nechalo opravit autobusovou zastávku, kterou poškodili vandalové i zub času.

Málokteré místo v městečku přitahuje takovou pozornost jako autobusová zastávka na Náměstí. Dřevěná stavba je využívána mnohem více, než by odpovídalo četnosti spojů podle jízdního řádu. Což o to, ať si tam kolemjdoucí pocestný odpočine, ale horší je, když se relaxace v některých případech zvrhne v likvidaci tohoto prospěšného zařízení.

Zastávka byla nově postavena v roce 2005. Od té doby utrpěla řadu šrámů, které se postupem času odstraňovaly. Letos na jaře ovšem nějaký vandal řádil natolik, že zastupitelé začali zvažovat, zda-li poškození opravit, nebo se pustit do radikálnější obnovy. Vzhledem k tomu, že ostatní prkenný záklop byl již značně poškozen také a celkově zastávka vypadala nedůstojně, bylo rozhodnuto, že projde generální opravou. Zastupitelé ještě diskutovali, zda ponechat dřevěné provedení, ale vzhledem k technickým nevýhodám a cenové náročnosti jiných řešení, byl ponechán stávající stav.

Po opravě je zastávka pevnější a má lehce změněný vzhled. Barevné obnovy se dočkala také její tesařská konstrukce, lavička a nápis označující obec. Jak dlouho a v jakém stavu mlázovickým občanům vydrží, nerozhodne ani tak počasí, ale přístup všech, kdo v ní tráví dlouhé hodiny svého volného času.

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!