Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Městečko provozuje již třetím rokem místní pobočku Pošty. Jak hodnotíte tento provoz (oznámkujte jako ve škole)?


100bar100 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 7

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Odvoz větví je snadnější

02. 01. 2022

Městečko opravilo zbytek cesty u Horky, po které lidé odváží větve a biodopad.

Před dvěma lety byla kompletně rekonstruována polní cesta z Mlázovic, kolem Horky, až na hranici s katastrem sousední Chotče. Blátivé koleje zmizely a cesta se stala oblíbeným místem procházek i sportování. Od té doby si velká část veřejnosti stěžovala, že odbočka k panelovému platu, sloužícímu k odkládání bioodpadu, je ve špatném stavu a velmi často je prakticky nesjízdná.

Proto zastupitelé rozhodli o její opravě. Nejprve byla z cesty odebrána přebytečná zemina, poté položeny vrstvy kamene a vše uzavřela vrstva asfaltového recyklátu. Společně s novou konstrukcí byl upraven i okolní terén, aby dešťová voda stekla mimo těleso cesty. Zároveň byly v lokalitě provedeny další terénní úpravy, které umožní strojově sekat zelené plochy zarostlé kopřivami a bodláky.

Na tento úsek již nebylo možné čerpat dotaci, náklady ve výši téměř 100 000 Kč musela uhradit obec ze svého rozpočtu. Investice to však byla užitečná, což dokládají ohlasy veřejnosti. Díky opravě této odbočky, rekonstrukci místní komunikace Na Závisti a předloňské rekonstrukci cesty k Horce, mohou nyní občané bez problémů, po celý rok, odvážet větve, roští, listí a rostlinné zbytky ze zahrádek, bez ohledu na aktuální počasí. Ať již jedou autem nebo jdou pěšky, dostanou se pohodlně, bez znečištění, až k panelovému platu. Jedná se o další příspěvek obce ke snazšímu třídění odpadů a jejich dalšímu ekologickému využití.

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!