Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Obnoveno sociální zázemí tělocvičny

17. 01. 2016

Městečko dokončilo druhou etapu modernizace sportovní haly. Její uživatelé mají nyní k dispozici také odpovídající šatny, WC a další technické prostory.

V roce 2013 se dočkala tělocvična 1. etapy rekonstrukce. V hlavní hale bylo vyměněno topení, okna i osvětlení a prostory oživily nové nátěry stěn. Pro sportovce se výrazně zlepšily podmínky, především díky dotaci z MAS Brána do Českého ráje, která se výrazně podílela na financování. Ovšem sociální zázemí stále zůstalo původní z roku 1977. S mnoha problémy a především s havarijním stavem vodovodu, který neustále ohrožoval budovu případnými škodami.

Městečko plánovalo další fázi modernizace již v roce 2014, ale vzhledem k nutnějším investicím se akce přesunula do následujícího období. Na podzim se všichni dočkali, i když se opět vše zkomplikovalo. Kvůli zranění smluvního instalatéra muselo dojít k výraznému posunu termínu realizace celého projektu. Všechny navazující profese poté nabraly skluz a stavební práce se dokončovaly až na sklonku roku, kdy probíhá každoroční šílenství v dokončování akcí do vánočních svátků.

I přesto se podařilo vše opravit podle plánu. Nejprve pracovníci městečka vybourali staré rozvody vody, odpady, sanitu i některé příčky. Poté bylo instalováno nové vedení vody a kanalizace. V průběhu oprav se zjistilo, že je v havarijním stavu také elektroinstalace a tak došlo ještě k výměně elektrických rozvodů.
Dále byly vyzděny některé nové příčky, do kterých se schovaly veškeré stoupačky, aby nepřekážely v prostorách šaten. V prvním patře došlo ke snížení a zateplení stropu, položena byla nová dlažba a obklady. V poslední fázi řemeslníci namontovali umyvadla, WC, sprchu i vybavení šaten a položili lino na chodbu a schodiště. Vše ukončila nová výmalba a nátěry.

Finalizací druhé etapy rekonstrukce tělocvičny získalo městečko a jeho sportovci moderní zázemí pro pestré aktivity dětí i dospělých. K úplné spokojenosti chybí již jen výměna palubovky, která bude provedena v příštích letech podle finančních možností obce.

 

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!