Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Obecní sklad má novou střechu

30. 10. 2016

Na budově bývalé porážky, která slouží městečku pro uskladnění mechanizace a materiálu, byla vyměněna střešní krytina a klempířské prvky.

Mlázovice se dlouhodobě snaží zlepšit stav svých budov, proto každoročně investují do jejich údržby a obnovy. V letošním rozpočtu bylo počítáno s opravou střechy skladu v ulici „U Porážky“, která se ocitla na konci své životnosti.

Již v roce 2008 byla provedena dílčí oprava eternitových desek spočívající v přetmelení všech spár a provedení vrchního ochranného nátěru. Tato úprava svůj úkol splnila, ale další roky již jednoznačně ukázaly potřebu výměny všech šablon. Vzhledem k tomu, že krovy se nacházely ve výborném stavu, byla by velká škoda nechat je poškodit zatékající vodou.

Proto městečko letos přistoupilo k celkové opravě. Eternit nahradily pálené tašky v tmavě hnědé barvě. Kompletně byly také vyměněny veškeré klempířské prvky – římsy, lemy, okapy i svody. Pokrývači nově nainstalovali na střechu prodyšnou podstřešní fólii a větrací tašky, které společně zajistí dokonalé odvětrání střešního pláště.

Nová střecha by neměla vyžadovat několik desetiletí žádnou údržbu. Městečko plánuje v příštích letech na tomto objektu provést výměnu vrat a oken a dokončit finální úpravu fasády i soklů. Nejprve však musí společnost ČEZ vybudovat novou přípojku v rámci kabelizace vedení nízkého napětí a společnost RWE napojit přípojku regulační stanice obce. Obě uvedené akce se stavebně dotknou obecního objektu.

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!