Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Městečko provozuje již třetím rokem místní pobočku Pošty. Jak hodnotíte tento provoz (oznámkujte jako ve škole)?


100bar100 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 7

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Obec využívá nabídku veřejně prospěšných prací

02. 04. 2007

Péče o čistotu obce a veřejnou zeleň je velmi náročná. Proto Mlázovice využily výhodnou nabídku pracovníků na veřejně prospěšné práce. Efekty zvýšeného počtu pracovníků bude vidět již za pár dní.

Hned dva výhodné zdroje využijí Mlázovice pro získání pracovníků, které potřebují pro zvýšenou péči o obecní zeleň a všechny ostatní veřejné plochy. Prvním z nich jsou lidé odsouzení k trestu veřejně prospěšných prací. Nejedná se o žádné nebezpečné pachatele, ale o lidi, kteří např. způsobili dopravní nehody, neplatili výživné  nebo spáchali další, méně společensky závažné delikty. Proto obec podepsala smlouvu s Probační a mediační službou ČR, která zajišťuje výkon trestu těchto osob. O tuto službu je mezi obcemi obrovský zájem, práce je vykonávána zcela zdarma.

Druhým zdrojem je evidence uchazečů o zaměstnání na Úřadu práce. Pokud úřad smlouvu schválí, sepisuje s obcí smlouvu na dobu určitou (obvykle na sezónní práce) a přispívá výraznou část mzdy zaměstnávaného pracovníka. Rozšířenou možností pracovníků, kteří budou k dispozici, bude možno mnohem lépe pečovat o vzhled obce.

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!