Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Občerstvení na koupališti je otevřeno, jeho provoz zajistí obec

14. 05. 2020

Absence seriózních zájemců o provoz kiosku v Podlesí donutila obec k jeho přičlenění k Restauraci Radnice, kterou provozují obecní Mlázovické služby.

Od kolaudace budovy zázemí koupaliště uběhne brzy již třicet let. V malé hospůdce se střídali různí nájemci, které nebyl problém najít. Vždy existovalo více zájemců a obec si mohla vybírat. V roce 2018 ukončil nájemní vztah Zdeněk Fišer a městečko vypsalo výběrové řízení na nového provozovatele. Bohužel, zájem neprojevil nikdo. A tento nezájem přetrvával několik měsíců. Proto ještě v roce 2019 zajistil alespoň částečný provoz také pan Fišer. Před novou sezónou 2020 však zastupitelé znovu řešili, co bude s občerstvením na koupališti.

Protože se opět nepřihlásil žádný zájemce, byla ve hře varianta úplného zavření. To však obec nechtěla připustit. Vždyť výstavba celého areálu stála v devadesátých letech nemalé peníze (a také na ni obyvatelé čekali několik desetiletí). Aby byly služby zachovány i nadále, rozhodli zastupitelé, že provoz občerstvení převezme na letošní rok obecní společnost Mlázovické služby, s.r.o. a využije výhodu společného provozu s místní Restaurací (zásoby, příprava občerstvení, personál).

Samozřejmě, že se jedná o nesnadný úkol, ale za zkoušku to stojí. Provoz bude zajištěn především brigádníky ze strany studentů, proto dojde k určitým organizačním opatřením. Na koupališti již nebude k dispozici klasická restaurační obsluha, ale hosté si budou muset pro nápoje a jídlo dojít sami k obslužnému pultu. Změní se také nabídka prodávaných produktů a otevírací doba.

Bylo by dobré, aby veřejnost pochopila provoz na koupališti jako doplněk – službu pro návštěvníky areálu v horkých letních dnech. Nebude se jednat o paralelní provoz další restaurace. Není rozumné ani ekonomické provozovat v malé obci dva restaurační provozy, téměř na dohled od sebe. Každá provozovna má svůj úkol a své zákazníky. Městečko však tento model považuje za mnohem rozumnější než to, aby bylo koupaliště trvale zavřené.

Na konci roku bude letošní sezóna vyhodnocena a bude rozhodnuto o postupu v dalších letech.

 

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!