Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Občané se dozvěděli novinky v recyklaci odpadů

18. 08. 2011

Městečko Mlázovice uspořádalo ve středu 17. srpna 2011 přednášku o využití odpadů. Jedná se o součást udržitelnosti projektu Revitalizace veřejných prostranství městysu Mlázovice, který byl spolufinancován z ROP NUTS II. Severovýchod.

Projekt Revitalizace veřejných prostranství městysu Mlázovice byl realizován v letech 2008-2010. zahrnoval rozsáhlé změny v centru obce týkající se rekonstrukce téměř 2000m2 chodníků (včetně vybudování bezbariérových vstupů), dále výměnu veřejného osvětlení v lokalitě či pořízení nových laviček. Významnou úpravou prošla také zeleň, vysázeny byly desítky stromů, stovky trvalek, růží a dalších rostlin. Akce byla významně financována z Regionálního operačního programu NUTS II. Severovýchod, dotace činila téměř 3 miliony korun. Spoluúčast městysu Mlázovice dosáhla 7,5%.

Nové lavičky, které byly osazeny do prostoru náměstí, byly částečně vyrobeny z recyklovaného plastu (sedáky a opěráky). Proto je součástí uvedeného projektu také informační kampaň týkající se třídění a následného využití odpadů. Veřejnost byla pozvána ve středu 17. srpna 2011 od 19.00 hodin do zasedací místnosti Obecního úřadu v Mlázovicích, kde proběhl zajímavý seminář.

Starosta městečka seznámil přítomné s možnostmi a výhodami třídění odpadů v obci, provozem sběrného místa i aktuálními problémy v oblasti odpadového hospodářství. Zajímavé byly také informace o připravovaném projektu Sběrného dvora, na jehož financování Mlázovice podaly v letošním roce žádost na Státní fond životního prostředí. Přítomní se dozvěděli novinky v nakládání s odpady, především sběru a recyklaci tvrdých plastů, polystyrenu, baterií a dalších komodit. Poutavou prezentaci zpestřil také drobný kvíz, jehož vítězové obdrželi upomínkové předměty městečka.

Účastníci semináře odcházeli s přesnými informacemi, jak pomohly evropské fondy městečku a také s dobrým pocitem, že mohou pro ochranu životního prostředí udělat ještě více.Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!