Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Městečko provozuje již třetím rokem místní pobočku Pošty. Jak hodnotíte tento provoz (oznámkujte jako ve škole)?


100bar100 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 7

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Novým starostou Mlázovic byl zvolen Tomáš Komárek

06. 11. 2006

Mlázovice mají nového starostu. Stal se jím jednoznačně pan Tomáš Komárek. Místostarostkou byla zvolena Zdenka Rechcíglová. Zastupitelé složili slib a zvolili předsedy komisí.

Ještě než zastupitelstvo začalo jednat, poděkovali noví členové bývalému starostovi, panu Jiřímu Čeřovskému, který odchází do penze, za práci, kterou pro obec, během výkonu své funkce zastupitele a starosty, odvedl. Poté již začal oficiální program jednání.

Zastupitelé obce Mlázovice zvolili na ustavujícím veřejném zasedání, v pondělí 6.11.2006, nové vedení Radnice. Jediným kandidátem na starostu byl pan Tomáš Komárek. Zvolen byl většinou osmi hlasů (hlasování se zdržel Aleš Kodydek a Tomáš Komárek). Dalším bodem jednání byla volba místostarostky. Jedinou kandidátkou byla Zdenka Rechcíglová. Zastupitelé zvolili i ji osmi hlasy (hlasování se zdržela sama kandidátka a Aleš Kodydek).

Dalším bodem programu byla volba předsedů finančního a kontrolního výboru. Předsedkyní finančního výboru byla zvolena Bc. Simona Hlubučková, předsedkyní kontrolního výboru Ing. Irena Fišerová. Protože jsou výbory tříčlenné, ostatní členy vyberou zastupitelé na svém dalším zasedání.

Všichni zastupitelé také během jednání složili slib, předepsaný zákonem. Nové zastupitelstvo je tvořeno ze 2/3 úplnými nováčky, takže pro ně to byl jistě silný zážitek. Mandátová komise zkonstatovala, že všichni jsou platně zvoleni a že paní Eva Šídlová odmítla, dle platné právní úpravy, svůj mandát. Protože ve volbách kandidovala jako samostatný kandidát, nemá za sebe náhradníka a zastupitelstvo bude tudíž jen 10ti členné.

Na ustavující zasedání, které se konalo v prostorách jídelny Radnice v Mlázovicích, se přišla podívat řada občanů Mlázovic. Proto není divu, že některým opozdilcům ani nestačily židle a tak postávali v zadní části sálu.

Jedním z bodů jednání byla i diskuze občanů se zastupiteli. Vzhledem k tomu, že se jednalo o první zasedání, nemohl nikdo čekat konkrétní plány. Jak nastínil nový starosta, zastupitelstvo se bude snažit maximálně otevřít a informovat občany, aby přesně věděli, o čem se hlasuje, proč a jak. Co si obec může dovolit a co ne. K tomu chce využít všechny dostupné prostředky - zpravodaj, internet, veřejná zasedání i osobní působení nových radních. Zastupitelé také chtějí intenzivně pracovat na rozvoji obce, což by mělo být samozřejmé. Další, konkrétní záměry budou občanům předloženy na následujích zasedáních, až se zastupitelé důkladně seznámí s chodem obce a úřadu a jejich finančními možnostmi.

V průběhu diskuze podala námitku paní Šídlová, že kandidátka na místostarostku p. Rechcíglová dluží obci peníze a její zvolení by bylo v rozporu se zákonem o obcích. Na toto téma se strhla poměrně vášnivá diskuze. Přítomní byly informováni, že tato informace není aktuální. Nikdo ze zvolených zastupitelů, včetně paní Rechcíglové, nemá v současné době žádné závazky vůči obci. Proto nic nebrání jejich volbě do orgánů zastupitelstva.

Pan Herbrych se zajímal o možnost nahlížení občanů do účetních dokumentů obce a dále vyslovil přání, aby na www.mlazovice.cz mohly přispívat pouze konkrétní lidé, kteří se nestydí za svůj názor. Následovala diskuze o vývoji komentářů na našich stránkách a realizovaných variantách.

V úplném závěru vyslovil pan Komárek přání, aby takto plný sál byl i při dalších jednáních zastupitelů, protože deset sebelepších zástupců lidu toho mnoho nezmůže, pokud jim nebudou všichni nápomocní a věci veřejné se nebudou realizovat dohromady, za široké podpory.

Přejme všem zastupitelům i novému starostovi, aby se jim práce dařila a na tváři naší obce byly brzy patrné pozitivní výsledky jejich práce.


Fotografie: Rudolf Huťa a Ladislav John


Fotogalerie

Přílohy

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře
#1 | Tomáš Čeřan | 07. 11. 2006 11:14
Bohužel jsem se nemohl dostavit na ustavující schůzi, ale i takto bych chtěl všem novým i stávajícím členům zastupitelstva, zvláště pak novému starostovi a nové místostarostce, popřát hodně píle a úsilí při realizaci nových plánů, cílů a úkolů jež povedou k zvelebování naší malebné vesničky. S pozdravem *87*