Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Městečko provozuje již třetím rokem místní pobočku Pošty. Jak hodnotíte tento provoz (oznámkujte jako ve škole)?


100bar100 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 7

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Nový pomocník pro údržbu zeleně v regionu

02. 06. 2012

Společnost Mlázovické služby, s.r.o. zakoupila profesionální příkopovou sekačku, která bude sloužit pro potřebu několika obcí, zemědělců i soukromých osob. Jejím provozem se výrazně zlepší vzhled zeleně v okolí.

Od roku 2004 sloužil pro potřeby obcí Mlázovice, Choteč, Šárovcova Lhota a Svatojanský Újezd mulčovač, který byl pořízen prostřednictvím Lázeňského mikroregionu. Nejprve jeho provoz zajišťovala Zemědělská a.s. Mlázovice, od roku 2007 městys Mlázovice. V průběhu celé sezóny upravoval příkopy, kraje cest a polí a další veřejná prostranství. Jeho práce byla vidět v širokém okolí. Bohužel, toto zařízení nepatřilo mezi nejkvalitnější (vlastní konstrukcí i provedením) a proto na něm docházelo k častým poruchám, které byly stále vážnější. Na konci roku 2011 přestal mulčovač fungovat úplně. Zvažovaná oprava byla odmítnuta, neboť by dosáhla ceny pořízení nového stroje.

Vzhledem k tomu, že v dnešní době neexistují žádné dotace na techniku obcí, stáli mlázovičtí zastupitelé před zásadním rozhodnutím. Přestat mulčovat, což by výrazně zhoršilo vzhled obce a okolí, pořídit levnější zařízení výhradně pro potřeby obce a nebo moderní stroj, kterým by byly prováděny i služby pro další zájemce. Vzhledem k tomu, že dosavadní službu si oblíbila řada obcí i dalších subjektů a na vzhledu krajiny to bylo výrazně znát, zvítězila varianta nákupu profesionální příkopové sekačky.

Po dlouhých a složitých jednáních s dodavateli byl vybrán anglický výrobce MC CONNEL s dodávkou novinky pro letošní rok - PA 6070. Jedná se o výkonný stroj s dlouhou životností, který je určen k profesionálnímu nasazení, především ve službách. V České republice ho využívají správci vodních toků, někteří cestáři a zemědělci. Sekačka je vybavena řadou vyspělých technologií a patentů, které zaručují výborný pracovní výsledek i ochranu stroje před různými poškozeními. Dosah ramene až 6 m od traktoru umožní udržovat další plochy, které byly pro původní mulčovač nedostupné. Jedná se především o vyšší břehy, vzdálené plochy od cest, vodoteče, okraje lesa apod.

Velkou výhodou je také to, že nákup stroje nestál městečko ani korunu. Na leasing jej pořídila společnost Mlázovické služby, s.r.o., která by si měla provozem ve službách vydělat na jeho splátky. Práce tohoto stroje je za velmi výhodných podmínek nabízena obcím (včetně Mlázovic), zemědělcům i soukromým vlastníkům pozemků. Již na počátku provozu je služba dohodnuta s řadou subjektů v regionu, zatím je ještě volná kapacita i pro další zájemce.

Dříve se hospadáři a chovatelé drobného zvířectva snažili získat každičkou mez na sušení sena. Dnes je problém s celkovou údržbou zelených ploch, které neslouží k zemědělské činnosti. Proto má městečko k dispozici jednu z nejmodernějších příkopových sekaček v Královéhradeckém kraji, jejíž provoz se za krátkou dobu výrazně odrazí ve vzhledu Mlázovic a širokého okolí. Také díky rozumnému a odpovědnému přístupu okolních obcí a Zemědělské a.s. Mlázovice.

 


Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!