Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Nový chodník „V Sadě“ již slouží občanům

30. 11. 2008

Těsně před příchodem sněhu dokončili stavbaři rekonstrukci chodníku v ulici „V Sadě“. Na akci obdržely Mlázovice dotaci od Lázeňského mikroregionu.

V letošním roce obdržel Lázeňský mikroregion, jehož jsme členem, dotaci z krajského Programu obnovy venkova na úpravu veřejných prostranství. Mlázovice uspěly se svým projektem v rámci mikroregionu a obdržely částku 51.000 Kč. Zastupitelstvo vybralo rekonstrukci chodníku v ulici „V Sadě“. Důvodem výběru byl špatný stav chodníkového tělesa i vedení veřejného osvětlení, které by bylo nutné stejně ve starém chodníku vyměnit při rozsáhlých výkopových pracech. V neposlední řadě bylo důležité, že v daném území jsou vyřešeny veškeré inženýrské sítě, které jsou položeny v zemi a v dohledné době se již nepředpokládájí žádné další zásahy.

Městečko k získané částce z dotace přidalo zhruba 50.000 Kč a byla provedena výměna obrubníků a chodník předlážděn zámkovou dlažbou. Samozřejmostí jsou snížené vjezdy a bezbariérové vstupy. V rámci rekonstrukce došlo také k výměně poškozeného kabelového vedení veřejného osvětlení a ulice se dočkala nových elegantních svítidel.


Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!