Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Městečko provozuje již třetím rokem místní pobočku Pošty. Jak hodnotíte tento provoz (oznámkujte jako ve škole)?


100bar100 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 7

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Nový autobus z Mlázovic do Lázní Bělohrad

27. 08. 2008

Od 1.září 2008 je do jízdního řádu přidán nový zrychlený spoj z Mlázovic do Lázní Bělohrad. Využívat ho budou především školáci, kteří z naší obce začínají nově navštěvovat základní školu v lázeňském městě. Sloužit však bude i pro všechny ostatní.

Všichni letošní prvňáčci z našeho městečka se rozhodli, že budou namísto školy v Ostroměři, navštěvovat Základní školu v Lázních Bělohrad. Po vzájemných jednáních naší obce s městem Lázně Bělohrad, byla pro mlázovické školáky dlouhodobě dojednána možnost využívat služeb jedné z nejmodernějších a nejlépe hodnocených škol v Královehradeckém kraji. Zbývalo dořešit dojíždění dětí, protože v ranních hodinách nejezdil žádný vhodný autobus.

Na základě dohody mezi Městysem Mlázovice, městem Lázně Bělohrad, ČSAD Semily a OREDO Hradec Králové, je od 1. září 2008 nově do jízdního řádu zařazen autobusový spoj na trase Jičín – Lázně Bělohrad, který bude zajíždět do Mlázovic. Jedná se o zrychlený autobus, který se z Mlázovic vrací zpět přes Choteč a jeho jedinou zastávkou je až konečná na bělohradském náměstí. Z Mlázovic odjíždí každý pracovní den (nejenom školní) v 7.37h a v Bělohradě je ve tři čtvrtě na osm. Velkou výhodou je, že děti nemusí kvůli autobusu vstávat příliš brzy, nikde čekat v zimě na otevření školy či bloudit po městě. Téměř ideálně navazují i autobusové spoje na odpolední konce výuky.  Nový autobus mohou samozřejmě kromě školáků využívat i všichni ostatní cestující.

Přesný jízdní řád linky po úpravě naleznete v přiloženém PDF souboru.


Fotogalerie

Přílohy

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře
#4 | Josef Bekera | 04. 09. 2008 22:42
Díky všem, kteří se zasloužili o zřízení tohoto spoje, jen více takových super věcí do městečka. Myslím si, že mohu poděkovat za všechny, nejenom rodiče prvňáků..., ale i Čapounovi....javascript:Smile('*87*')
*87*
#3 | Hana Skrbková | 02. 09. 2008 12:56
já si myslím, že je úžasné že alespon ty menší děti nemusí jezdit tak brzy a mají to akorát na čas jak se dostat do školy a to že to nevyšlo pro sou?
já osobně za sebe jsem ráda, že se tu někdo zajíma o studenty a žáky a že to šlo alespon pro ty začínající školáky odsud.ono kdyby v bělohradě na sou nekoukali jen na to jak vypada škola ale i co je dobré pro studenty a snažili se jim alespon v něčem malinko vijít vstříc když už nic jiného se tam nedějě tak by to bylo vlastně super.
#2 | Tomáš Komárek | 01. 09. 2008 18:47
To, že nemohou autobus využívat i studenti SOU Lázně Bělohrad mě mrzí. Původní požadavek na dopravu zahrnoval i je. Bohužel, ČSAD nemá v tuto chvíli vhodný autobus, který by stačil včas celé území obsloužit. Ten, který zajíždí do Mlázovic přijíždí z jiné linky z Jičína a nemůže jet dříve. Každopádně se pokusíme při velké změně jízdních řádů ještě tento požadavek upravit. Ale samozřejmě záleží na přepravci.
#1 | Hana Skrbková | 01. 09. 2008 17:29
ten ranní autobus je hrozně fajn.*87*
škoda jen, že někteří učitelé jako např.v lázních na sou těžko dokážou pochopit, že vstávat v 5 hodit a v 6 tam být a pak hodina a půl čekat než nás laskavě pustí do školy opravdu není nic přijemného.
ale pro základku je to hrozně fajn spoj.konečně dobrej spoj.*4*.
asi budu zaspávat a čekat na půl 8.........*3*