Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Nový autobus z Mlázovic do Lázní Bělohrad

27. 08. 2008

Od 1.září 2008 je do jízdního řádu přidán nový zrychlený spoj z Mlázovic do Lázní Bělohrad. Využívat ho budou především školáci, kteří z naší obce začínají nově navštěvovat základní školu v lázeňském městě. Sloužit však bude i pro všechny ostatní.

Všichni letošní prvňáčci z našeho městečka se rozhodli, že budou namísto školy v Ostroměři, navštěvovat Základní školu v Lázních Bělohrad. Po vzájemných jednáních naší obce s městem Lázně Bělohrad, byla pro mlázovické školáky dlouhodobě dojednána možnost využívat služeb jedné z nejmodernějších a nejlépe hodnocených škol v Královehradeckém kraji. Zbývalo dořešit dojíždění dětí, protože v ranních hodinách nejezdil žádný vhodný autobus.

Na základě dohody mezi Městysem Mlázovice, městem Lázně Bělohrad, ČSAD Semily a OREDO Hradec Králové, je od 1. září 2008 nově do jízdního řádu zařazen autobusový spoj na trase Jičín – Lázně Bělohrad, který bude zajíždět do Mlázovic. Jedná se o zrychlený autobus, který se z Mlázovic vrací zpět přes Choteč a jeho jedinou zastávkou je až konečná na bělohradském náměstí. Z Mlázovic odjíždí každý pracovní den (nejenom školní) v 7.37h a v Bělohradě je ve tři čtvrtě na osm. Velkou výhodou je, že děti nemusí kvůli autobusu vstávat příliš brzy, nikde čekat v zimě na otevření školy či bloudit po městě. Téměř ideálně navazují i autobusové spoje na odpolední konce výuky.  Nový autobus mohou samozřejmě kromě školáků využívat i všichni ostatní cestující.

Přesný jízdní řád linky po úpravě naleznete v přiloženém PDF souboru.


Fotogalerie

Přílohy

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře
#4 | Josef Bekera | 04. 09. 2008 22:42
Díky všem, kteří se zasloužili o zřízení tohoto spoje, jen více takových super věcí do městečka. Myslím si, že mohu poděkovat za všechny, nejenom rodiče prvňáků..., ale i Čapounovi....javascript:Smile('*87*')
*87*
#3 | Hana Skrbková | 02. 09. 2008 12:56
já si myslím, že je úžasné že alespon ty menší děti nemusí jezdit tak brzy a mají to akorát na čas jak se dostat do školy a to že to nevyšlo pro sou?
já osobně za sebe jsem ráda, že se tu někdo zajíma o studenty a žáky a že to šlo alespon pro ty začínající školáky odsud.ono kdyby v bělohradě na sou nekoukali jen na to jak vypada škola ale i co je dobré pro studenty a snažili se jim alespon v něčem malinko vijít vstříc když už nic jiného se tam nedějě tak by to bylo vlastně super.
#2 | Tomáš Komárek | 01. 09. 2008 18:47
To, že nemohou autobus využívat i studenti SOU Lázně Bělohrad mě mrzí. Původní požadavek na dopravu zahrnoval i je. Bohužel, ČSAD nemá v tuto chvíli vhodný autobus, který by stačil včas celé území obsloužit. Ten, který zajíždí do Mlázovic přijíždí z jiné linky z Jičína a nemůže jet dříve. Každopádně se pokusíme při velké změně jízdních řádů ještě tento požadavek upravit. Ale samozřejmě záleží na přepravci.
#1 | Hana Skrbková | 01. 09. 2008 17:29
ten ranní autobus je hrozně fajn.*87*
škoda jen, že někteří učitelé jako např.v lázních na sou těžko dokážou pochopit, že vstávat v 5 hodit a v 6 tam být a pak hodina a půl čekat než nás laskavě pustí do školy opravdu není nic přijemného.
ale pro základku je to hrozně fajn spoj.konečně dobrej spoj.*4*.
asi budu zaspávat a čekat na půl 8.........*3*