Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Noví pomocníci pro údržbu veřejné zeleně

20. 04. 2009

Vysloužilou techniku nahradila kvalitní výkonná technika od rakouské firmy STIHL. Provozem nových strojů dojde ke zrychlení a zvýšení objemu prováděných prací. Městečko si rovněž od nákupu slibuje citelný pokles nákladů na údržbu.

Křovinořez určený pro domácí použití, starý 11 let, půjčovaná hobby pila či travní traktor, který měl trojnásobně překročenou životnost a vyžadoval téměř každodenní servisní zásahy. Tuto problematickou flotilu techniky nahradily v uplynulých měsících nové stroje.

V průběhu letošního dubna byl pořízen zahradní traktor VIKING a křovinořez STIHL, loni na podzim motorová pila STIHL. Vše od renomovaného rakouského výrobce. Městečko dlouhé týdny vybíralo vhodné nástupce dosloužilé techniky na údržbu veřejných prostranství a práce v obecních lesích. O motorové pile a křovinořezu bylo rozhodnuto poměrně jednoduše – výkonné modely STIHL určené pro komunální služby patří k absolutní špičce. Ale výběr zahradního traktůrku byl značně komplikovaný.

Pracovníci městečka navštívili  několik předváděcích akcí komunální techniky, konzultovali se zastoupeními všech renomovaných značek prodávaných v ČR. Konstrukce drtivé většiny strojů však nesplňovaly náročné požadavky, které na ně klade složitý terén a vysoká výměra udržovaných ploch v Mlázovicích. Zároveň byl základním požadavkem při výběru dostupný a levný servis, vysoká spolehlivost a co nejnižší provozní náklady.

Po složitém vyběru byl zakoupen traktůrek VIKING T6, zahradní divize společnosti STIHL. Jedná se o novinku loňského roku, která byla vyvíjena více než 5 let. Má řadu patentovaných řešení a městečko si od ní slibuje bezproblémový, levný a dlouholetý provoz.

Veškerá nová technika rozšíří a zrychlí provádění údržby obecní zeleně. Prostředí kolem nás tak bude zase o něco více upravenější.


Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!