Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Nové světlo z Cihelny

16. 10. 2012

Osm nových svítidel již osvětluje cestu majitelům rodinných domů v areálu bývalé mlázovické Cihelny. Stavba byla dokončena počátkem října 2012.

Když majitel nově postaveného domu poprvé stiskne vypínač a rozsvítí světlo, je to vždy slavnostní okamžik. Dům je již útulnější a praktičtější. Podobné je to i osvětlováním nových lokalit v obci. Po třiceti letech rozsvítilo městečko další novou oblast – území bývalé Cihelny. Obyvatelům ostatních částí se nabízí nový noční pohled, na který nejsou zvyklí.

V roce 2009 začalo městečko s prodejem prvních stavebních parcel u koupaliště. Na všechny pozemky byly přivedeny kompletní inženýrské sítě. Navíc, noví majitelé obdrželi slib, že jakmile zde vyrostou nové domy, dokončí se realizace veřejného osvětlení a poté, v dalších letech, poslední etapa komunikací, chodníků a parkovacích stání.

V Cihelně již stojí pět domů, proto bylo vybudováno veřejné osvětlení. Vzhledem k doslova nemravným maržím realizačních firem, Mlázovice tuto zakázku nezadaly „na klíč“, ale stavbu provedly „svépomocí“. Důležité byly rovněž výjimečné ceny sjednané při nákupu materiálu. Díky tomu se podařilo ušetřit více než sto tisíc korun. Pracovníci městečka nejprve položili kabely, poté osadili sloupy a nakonec provedli montáž nových svítidel.

Jako v minulých letech v jiných částech obce, namontována byla kvalitní svítidla PILZ rakouského výrobce SITECO, která jsou nejenom estetická, ale především výborně konstruovaná, takže zaručují velmi nízkou spotřebu elektrické energie, snadnou údržbu a velmi dlouhou životnost. Společně s osvětlením bylo provedeno prodloužení veřejného rozhlasu do této lokality. Oživení se dočká do konce října.

A co čeká Cihelnu dále? Zároveň s prodejem posledních parcel a výstavbou dalších domů, je naplánováno, v horizontu 2-3 let, dokončení asfaltového povrchu obslužné komunikace, položení obrubníků a vybudování parkovacích stání. Závěrečné úpravy se dotknou i části ulice Gebauerova od křižovatky s ulicí V Sadě a také parkoviště naproti koupališti. Tím by měla být ukončena rozsáhlá investiční akce, která započala v roce 2007.

 

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!